Policjant Ruchu Drogowego 2016. Wśród najlepszych ponownie policjant z Koluszek

9 czerwca 2016r odbyły się wojewódzkie eliminacje konkursu „Policjant Ruchu Drogowego”. Jak co roku rywalizowali funkcjonariusze z drogówki komend miejskich i powiatowych województwa łódzkiego. Każdą jednostkę reprezentował jeden policjant, za wyjątkiem KMP w Łodzi, którą reprezentowało dwóch funkcjonariuszy. W ścisłej czołówce ponownie policjant z Komendy Powiatowej Policji powiatu łódzkiego wschodniego.

Do zawodów przystąpiło 24 policjantów ruchu drogowego. Uczestnicy eliminacji  najpierw zmierzyli się z teorią. W godzinach porannych w sali bloku szkoleniowego Oddziału Prewencji w Łodzi przy ul.Pienistej 71 rozwiązywali testy ze znajomości przepisów ruchu drogowego, prawa o wykroczeniach, prawa karnego oraz przepisów służbowych.  Następnie uczestnicy pojechali do Konstantynowa Łódzkiego na skrzyżowanie ulic  Łaskiej i Łódzkiej. Tam około południa odbył się sprawdzian praktycznych umiejętności kierowania ruchem drogowym na skrzyżowaniu. Ta konkurencja została rozegrana na rzeczywistym, czynnym skrzyżowaniu i wymagała odpowiedzialności oraz dużego skupienia. Błąd kierującego ruchem oznaczałby nie tylko utratę punktów, ale także realne ryzyko zdarzenia drogowego. Ostatni etap eliminacji odbył się po południu na terenie Oddziału Prewencji. Były to dwie konkurencje jazdy sprawnościowej: motocyklem oraz samochodem osobowym. Po zmaganiach  sędziowie podsumowali punkty i wyłonili finalistów. Oto trzech najlepszych:

1. sierż.sztab. Piotr Koza     KPP Pabianice

2. mł.asp. Norbert Wójcik    KPP Łódź-Wschód

3. sierż.sztab. Marcin Kleczko   KMP Skierniewice

Na zakończenie eliminacji nagrody dla zwycięzców wręczył Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Łodzi mł.insp. Dariusz Walichnowski. Dwóch najlepszych funkcjonariuszy będzie reprezentowało łódzki garnizon na ogólnokrajowym finale konkursu.

  • Policjant Ruchu Drogowego 2016
  • Policjant Ruchu Drogowego 2016
  • Policjant Ruchu Drogowego 2016
  • Policjant Ruchu Drogowego 2016
  • Policjant Ruchu Drogowego 2016
  • Policjant Ruchu Drogowego 2016 zdjęcie grupowe