Informacje

Podróbki warte ponad 6 mln. złotych wycofane ze sprzedaży

Policjanci z Wydziału d/w z Przestępczością Gospodarczą KWP w Łodzi zabezpieczyli na terenie Rzgowa około 2800 szt. odzieży i wyrobów galanteryjnych z podrobionymi znakami towarowymi znanych światowych marek. Wstępne straty właścicieli poszczególnych znaków oszacowano co najmniej 6 milionów złotych.

23 października 2017 roku kryminalni z Wydziału d/w z Przestępczością Gospodarczą Komendy Wojewódzkiej Policji w Łodzi na podstawie uzyskanych informacji, skontrolowali wcześniej wytypowane stoisko handlowe w jednym z centrów handlowych na terenie Rzgowa. Policjanci w trakcie przeszukania pomieszczeń, w których prowadzony był obrót zabezpieczyli wyroby odzieżowe (bluzy, sukienki, kurtki, spodnie, płaszcze itp.), obuwie, zegarki oraz wyroby galanteryjne, które oznaczone były podrobionymi znakami towarowymi znanych światowych marek. Obecny na miejscu specjalista z zakresu rozpoznawania znaków handlowych, oszacował wstępne straty właścicieli poszczególnych znaków na łączną kwotę nie mniejszą niż 6,000 000 złotych. 

Wszystkie osoby obecne w miejscach prowadzonego obrotu zastrzeżonymi towarami, zostały przez policjantów przesłuchane. Zakwestionowane wyroby trafią teraz do biegłych z dziedziny rozpoznawania znaków towarowych. Zgodnie z ustawą prawo własności przemysłowej za handel wyrobami z podrobionymi znakami towarowymi grozi wysoka grzywna, kara ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 5. 

Dochodzenie w przedmiotowej sprawie, prowadzą policjanci z Wydziału Kryminalnego koluszkowskiej komendy, pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Pabianicach.  

/Rzecznik Prasowy KPP Łódź-Wschód asp. Grzegorz Stasiak tel. 603 096 014/  

Powrót na górę strony