Informacje

Koniec ferii w województwie łódzkim - Policyjne działania na drogach

To już ostatni weekend tegorocznych ferii! Policjanci będą czuwać nad bezpiecznym powrotem wszystkich podróżujących po drogach naszego województwa. Apelujemy o rozwagę! 24 lutego 2019 roku koluszkowska drogówka przeprowadzi działania ,,Pasy", ,,Telefon", ,,Bezpieczne Ferie". Ponadto przez cały weekend będzie trwała akcja „Prędkość”. Kierowco pamiętaj! Wsiadając za kierownicę jesteś odpowiedzialny za siebie, swoich pasażerów i innych użytkowników dróg.

W okresie od 11 stycznia do 24 lutego 2019 roku na terenie województwa łódzkiego policjanci powadzili wiele działań mających na celu zapewnienie bezpieczeństwa i porządku w ruchu drogowym podczas wzmożonych wyjazdów i przejazdów. Podczas tego ostatniego weekendu tegorocznych ferii również zadbają o bezpieczeństwo wracających do domu.. 
To będzie pracowity weekend w szczególności dla funkcjonariuszy ruchu drogowego, którzy dbać będą o bezpieczeństwo podróżnych i przejezdność głównych dróg. Policjanci będą kontrolować stan trzeźwości kierowców, prędkość z jaką się poruszają, czy mają zapięte pasy a dzieci przewożone są w fotelikach oraz stan techniczny pojazdów.W niedzielę także z wykorzystaniem policyjnego śmigłowca do  podstawowych zadań dojdzie jeszcze monitorowanie głównych ciągów komunikacyjnych w naszym województwie. 


Apelujemy o ostrożność na drodze! Pamiętajmy o dostosowaniu prędkości do warunków panujących na drodze  Zwłaszcza teraz, w tych warunkach pogodowych nawierzchnia może być mokra i śliska. Zatem dopuszczalna prędkość, nie musi oznaczać bezpiecznej prędkości. Pamiętajmy, że jezdnie mogą być przymrożone, śliskie, a tym samym łatwiej jest o utratę przyczepności i problemy z hamowaniem.

 

 

Powrót na górę strony