Informacje

Dzielnicowi chętnie spotykają się z mieszkańcami

Dzielnicowi z Posterunku Policji w Andrespolu organizują liczne spotkania z mieszkańcami sołectw zarówno w całej gminie Andrespol jak i w Nowosolnej. Poprzez częsty kontakt z dzielnicowymi mieszkańcy gminy na bieżąco zapoznają się z zagrożeniami na jakie mogą być narażeni oraz ich bliscy. Prowadzone są również wspólne rozmowy rozwiązujące problemy mieszkańców.

W połowie marca 2019 roku dzielnicowi z Andrespola spotkali się z  mieszkańcami swoich rejonów i rozmawiali o zagrożeniach występujących na danym terenie. Uczulali lokalne społeczeństwo jak zabezpieczać się przed ich działaniem i rozmawiali o wspólnej współpracy nad poprawą bezpieczeństwa na terenie miasta i gminy Andrespol oraz Nowosolnej. Policjanci odpowiadali na pytania mieszkańców oraz przyjmowali wnioski do realizacji, których celem jest poprawa przede wszystkim bezpieczeństwa mieszkańców na podległym terenie. Mundurowi przekazali uczestnikom spotkania informację o założeniach, celach oraz kierunkach rozwoju programu „Dzielnicowy Bliżej Nas”. Wskazali również jakie są sposoby na poprawę bezpieczeństwa na terenie sołectwa poprzez bezpośrednie kierowanie uwag i zgłoszeń za pośrednictwem „Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa”. Również bezpośrednio na ogólnodostępny służbowy telefon komórkowy, który można uzyskać dzięki aplikacji „Moja Komenda” oraz ze strony internetowej KPP Łódź-Wschód. Dzielnicowi wskazywali, gdzie można znaleźć linki lub przedmiotową stronę, co można na niej zamieszczać (rodzaje wykroczeń i inne stwierdzone nieprawidłowości zgodnie z wykazem)  oraz w jaki sposób poruszać się po stronie i zakładkach. W razie braku dostępu do internetu stwierdzone nieprawidłowości można również składać bezpośrednio do terenowego dzielnicowego. Mundurowi przybliżyli mieszkańcom również wdrażanym przez MSWiA i KGP program „Seniorze nie daj się oszukać”. Na koniec spotkań omawiali sposoby zabezpieczenia samochodów ze zdalnymi kluczykami aby uniknąć ich kradzieży. Zgromadzeni mieszkańcy otrzymali od dzielnicowych ulotki propagujące wdrażane programy.

 

 

Odbyły się trzy spotkania, w których uczestniczyli dzielnicowi a łącznie wzięło wnich udział 140 osób z terenu Andrespola i Nowosolnej tj:

 

- 12 marca 2019 r. w OSP Andrespol (40 osób)

 

- 14 marca 2019 r. w OSP Wiśniowa Góra (70 osób)

 

- 15 marca 2019 r. w Szkole Podstawowej w Starych Skoszewach (30 osób)

 

 

 

Powrót na górę strony