Informacje

Dzielnicowi rozmawiają z młodzieżą o cyberzagrożeniach

Rzgowscy dzielnicowi zawitali do ostatnich klas szkoły podstawowej i rozmawiali z młodzieżą o cyberzagrożeniach. Ostrzegali przed ,,hejtowaniem” w sieci.

20 marca 2019 roku dzielnicowi z Komisariatu Policji w Rzgowie odwiedzili mury Szkoły Podstawowej im. Kornela Makuszyńskiego w Guzewie. Z uwagi na zagrożenia na jakie są narażeni młodzi ludzie podczas korzystania z internetu policjanci przeprowadzili spotkanie z uczniami klasy VII, VIII. Omówili temat „hejtu" w internecie, uświadomili młodzieży jak wielką krzywdę można wyrządzić drugiemu człowiekowi przez szykanowanie w internecie. Policjanci przybliżyli również i omówili cyberzagrożenia, na jakie narażone są osoby korzystające z internetu. Uczniowie obejrzeli ciekawą prezentacje multimedialną na ten temat. Młodzi ludzie zazwyczaj nie zastanawiają się nad swoim zachowaniem w sieci, nie są świadomi tego, jak bardzo mogą być zagrożeni korespondowaniem z obcą osobą. Nie myślą też o tym jak ,,hejtując” inną osobę niszczą jej życie. W spotkaniu wzięło udział blisko 20 osób wraz z nauczycielami.

PAMIĘTAJMY!!!

Cyberprzemoc jest zachowaniem, które krzywdzi emocjonalnie drugiego człowieka, nie zostawia śladów na ciele i nie widać jej gołym okiem ale niszczy wewnętrznie. Osoby dotknięte taką przemocą odczuwają strach, wstyd, upokorzenie i bezradność a nawet mają myśli samobójcze.

Cyberprzemoc to:

- obrażanie, ośmieszanie, nękanie czy poniżanie drugiej osoby za pomocą internetu bądź telefonu komórkowego;

- podszywanie się pod inną osobę na portalach społecznościowych i innych komunikatorach;

- włamanie się na czyjeś konto;

- publikowanie i rozsyłanie filmów, zdjęć które kogoś ośmieszają;

- pisanie obraźliwych komentarzy na forach, portalach społecznościowych czy blogach.

 

Powrót na górę strony