Informacje

Policjant nie traci czujności nawet po służbie

Dzielnicowy z Koluszek, będąc w czasie wolnym od służby, zauważył kierującego seicento, który wykonywał dziwne manewry. Jego podejrzenia o nietrzeźwości okazały się słuszne. 29 – letni mieszkaniec gminy Koluszki miał w organizmie blisko 1,5 promila alkoholu. Mężczyzna ma także aktualny zakaz sądowy kierowania pojazdami. Nie posiada prawa jazdy. Grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.

20 maja 2019 roku tuż po godzinie 19:00, w Żakowicach ,będący w czasie wolnym od służby dzielnicowy z  Komendy Powiatowej Policji powiatu łódzkiego wschodniego zobaczył znanego mu mężczyznę, który posiadał zakaz sądowy  kierowania pojazdami. Mimo to zauważony przez policjanta kierowca seicento siedział za kierownicą z włączonym silnikiem po czym odjechał samochodem. Policjant natychmiast pojechał za nim jednocześnie zgłaszając zaistniałą sytuację dyżurnemu policji. W pewnym momencie dzielnicowy zajechał mężczyźnie drogę uniemożliwiając mu dalszą jazdę, podbiegł do samochodu i zatrzymał kierowcę. Na miejsce dojechał wezwany i zbadał stan trzeźwości "pirata". Jak się okazało 29 – latek miał w organizmie ponad 1,5 promila alkoholu, nie miał prawa jazdy i dodatkowo złamał zakaz sądowy  kierowania pojazdami , który obowiązuje go do 2020 roku.  Za tak skrajnie nieodpowiedzialne zachowanie grozi kara pozbawienia wolności do lat 5.

 

Każdy z nas może zapobiec tragedii. Reagujmy, kiedy mamy podejrzenie, że kierowca może być pod wpływem alkoholu. Nie bójmy się zainterweniować!  Informując o takich zachowaniach niejednokrotnie zapobiegamy tragedii na drodze. O każdej niepokojącej sytuacji można powiadomić policję dzwoniąc pod numer  112!

 

 

Powrót na górę strony