Informacje

Funkcjonariuszka sierż. szt. Marta Marczak na podium biegu z okazji 100 rocznicy powstania Policji Państwowej

sierż. szt. Marta Marczak z koluszkowskiej komendy policji stanęła na podium Biegu z okazji 100 rocznicy powstania Policji Państwowej zajmując II miejsce w kategorii korpus podoficerów policji.

16 czerwca 2019 roku w Szczytnie odbył się Bieg z okazji 100 rocznicy Powstania  Policji Państwowej.  Organizatorami biegu była Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie oraz Stołecznej Grupy Wojewódzkiej Międzynarodowego Stowarzyszenia Policji IPA.  Bieg objęty był honorowy patronatem Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji. Całkowity dochód uzyskany z biegu został przekazany na szczytny cel – Fundację Pomocy Wdowom i Sierotom po Poległych Policjantach.

W niedzielę na plaży miejskiej w Szczytnie zjawili się policjanci z całej Polski oraz funkcjonariusze innych służb mundurowych, którzy przystąpili do zawodów. Celem rywalizacji było uczczenie 100 rocznicy Powstania  Policji Państwowej, ale również zebranie środków na rzecz Fundacji Pomocy Wdowom i Sierotom po Poległych Policjantach. Podczas zawodów odbyły się 2 biegi. Bieg Przyjaciół Policji w którym udział mógł wziąć każdy miłośnik biegania oraz Bieg Główny skierowany do funkcjonariuszy Policji. Trasa zawodów biegła ścieżką wokół jeziora Dużego Domowego, a zawodnicy mieli do pokonania dystans prawie 5 km. Na uwagę zasługuje fakt, że każdy z zawodników wnosząc dobrowolną opłatę startową - cegiełkę  wsparł indywidualnie Fundacje Pomocy Wdowom i Sierotom po Poległych Policjantach.

Wśród reprezentujących koluszkowską komendę była funkcjonariuszka sierż. szt. Marta Marczak, która uzyskując czas 23:24 sekundy zajęła II miejsce na podium w klasyfikacji podoficerów policji kobiety. To nie był pierwszy udany występ naszej koleżanki. Ma na swoim koncie więcej sukcesów.

Gratulujemy koleżance sukcesu i życzymy kolejnych.