Informacje

Powiatowe Obchody Święta Policji w Koluszkach 2019

24 lipca 2019 roku w sali konferencyjnej Komendy Powiatowej Policji powiatu Łódzkiego Wschodniego z okazji 100 rocznicy powołania do życia Policji Państwowej odbyły się uroczyste obchody Święta Policji. W tej podniosłej uroczystości uczestniczyli komendant insp. Krzysztof Dąbrowski i jego zastępca mł. insp. Marek Wojtczak a także kadra kierownicza, policjanci i policjantki tutejszej komendy oraz pracownicy cywilni.

Na dzień 24 lipca 2019 roku przypada 100 rocznica powstania Policji Państwowej. Corocznie w tym okresie na terenie całej Polski w jednostkach terenowych policji odbywają się uroczystości związane ze Świętem Policji.

Na wstępie dowódca uroczystości Naczelnik Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji powiatu łódzkiego wschodniego podinsp. Sławomir Wilenczyc  złożył meldunek, a następnie komendant insp. Krzysztof Dąbrowski wręczył akty mianowania na wyższe stopnie policyjne awansowanym funkcjonariuszom i funkcjonariuszkom. Podziękował  im za codzienną służbę, ich narażanie własnego zdrowia i życia aby strzec bezpieczeństwa w swoim kraju. Podkreslił jednocześnie, że to zaszczyt otrzymać mianowanie na wyższy stopień policyjny w tak szczegółnym dniu 100 lat istnienia naszej formacji. Kolejno odczytał list Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Andrzeja Dudy adresowany do wszystkich funkcjonariuszy, funkcjonariuszek i pracowników cywilnych policji a także ich rodzin. W ramach tego szczególnego dnia 100 lecia Policji funkcjonariuszki z rąk komendanta i jego zastępcy otrzymały symboliczne róże w barwach białej i czerownej.

W tym dniu nie mogliśmy również zapomnieć o funkcjonariuszach, którzy odeszli na "wieczną służbę". Delegacja z KPP Łódź-Wschód jak co roku odwiedziła cmentarz w Koluszkach gdzie znajdują się groby osób, które kiedyś były związane z tutejszą jednostką policji. Mundurowi na czele z komendantem insp. Krzysztofem Dąbrowskim zapalili na grobach znicze symbolizujące pamięć o tych co odeszli.