Informacje

Bezpieczna droga do szkoły w Koluszkach i powiecie łódzkim wschodnim

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Koluszkach od poniedziałku przez cały tydzień pełnią służbę w rejonie szkół, które funkcjonują w naszym mieście oraz całej gminie. Mundurowi zwracają szczególnie uwagę na wszelkie nieprawidłowe zachowania kierujących jak i pieszych. W rozmowach z uczestnikami ruchu uświadamiają szczególnie kierowców aby zachowali ostrożność w pobliżu wszystkich placówek oświatowych. Natomiast pieszym przypominają o właściwym poruszaniu się po drodze, korzystaniu z przejść dla pieszych.

 

W całym powiecie łódzkim wschodnim jak również w całym kraju od początku roku szkolnego trwają ogólnopolskie działania kontrolno-prewencyjne pn: ,,Bezpieczna droga do szkoły”. Działania te potrwają przez cały tydzień a nawet dłużej. Policjanci z Komendy Powiatowej Policji powiatu łódzkiego wschodniego od poniedziałku do piątku czuwają nad bezpieczeństwem i porządkiem w ruchu drogowym w rejonie wszystkich szkół, które znajdują się w naszym powiecie. Zachowanie szczególnej ostrożności oraz przestrzeganie przepisów ruchu drogowego zagwarantuje naszym najmłodszym pociechom bezpieczne dotarcie do szkoły czy przedszkola. Mundurowi z Koluszek jak i z Tuszyna, Rzgowa czy Andrespola, których możemy spotkać w okolicach placówek oświatowych przede wszystkim rozmawiają, przypominają i uświadamiają pieszych oraz kierujących na temat ich bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Policjanci apelują o właściwe korzystanie z drogi, aby na nią nie wbiegać tylko rozejrzeć się i bezpiecznie przejść na drugą stronę. Przypominają o prawidłowym korzystaniu z przejść dla pieszych, chodników i używaniu odblasków. Natomiast kierowców uświadamiają o właściwym zatrzymywaniu się przy szkołach aby nie stwarzać zagrożenia bezpieczeństwa ruchu drogowego czy też jego utrudnienia. Zaznaczają również jak ważne jest zapinanie pasów oraz prawidłowe przewożenie dzieci w fotelikach.

MY -  DOROŚLI ZADBAJMY O TO BY DROGA NASZYCH POCIECH BYŁA BEZPIECZNA !!!

Policjanci ruchu drogowego szczególnie apelują do kierowców o rozsądek na drodze oraz zwracanie uwagi na niechronionych uczestników ruchu drogowego, ponieważ to oni są najbardziej narażeni na utratę życia lub zdrowia w wypadkach drogowych.

  • Policjanci stoją przed szkołą
  • Policjanci stoją przed szkołą
  • Oznaczony radiowóz policyjny