Informacje

Policjanci dbają o bezpieczeństwo najmłodszych

Policjanci z Posterunku Policji w Andrespolu prowadzą cykliczne spotkania z dziećmi i młodzieżą. Poruszają wtedy wszystkie ważne zagadnienia, które dotyczą młodych ludzi, rozmawiają przede wszystkim o ich bezpieczeństwie.

 

10 października 2019 roku asp. Sebastian Sobczyk wraz z post. Krzystofem Wachowicz odwiedzili Szkołę Podstawową w Starych Skoszewach gdzie spotkali się z podopiecznymi dwóch grup oddziałów przedszkolnych, uczniami klas I-IV oraz uczniami klas V-VIII . W spotkaniach łącznie uczestniczyło ok. 160 słuchaczy z gronem pedagogicznym. Policjanci omawiali tematykę związaną z bezpieczeństwem na drogach. O zachowaniu najmłodszych w przypadku próby nawiązania z nimi kontaktu przez osoby obce. Mundurowi apelowali aby dzieci nie podchodziły do takich osób i nie dały się namówić na podejście do samochodu, w którym są szczeniaczki, koty czy słodycze. Stróże prawa starali się omówić wszelkie niebezpieczne sytuacje na jakie są narażone dzieci.

Natomiast z uczniami klas I-IV dodatkowo omówili tematykę związaną z agresją i przemocą rówieśniczą. W klasach V-VIII policjanci poruszyli terż podstawowe zasady bezpieczeństwa w rejonie dróg oraz zagadnienia agresji, przemocy rówieśniczej, cyberprzemocy oraz odpowiedzialności karalnej nieletnich. Post. Krzysztof Wachowicz jako członek grupy poszukiwawczo-ratowniczej przy OSP Justynów przekazał dzieciom i młodzieży podstawowe zasady zachowania w przypadku zagubienia się w obrębie terenów leśnych, co zrobić w takiej sytuacji i gdzie szukać pomocy.

 

  • policjanci na spotkaniu z przedszkolakami i uczniami
  • policjanci na spotkaniu z przedszkolakami i uczniami
  • policjanci na spotkaniu z przedszkolakami i uczniami
  • policjanci na spotkaniu z przedszkolakami i uczniami