Informacje

Niebezpieczne zderzenie trzech tirów na autostradzie A-1

Do niebezpiecznego wypadku doszło na autostradzie A-1 na wysokości miejscowości Wodzinek. Prawdopodobnie podczas omijania ciężarowy daf zderzył się z dwoma nieprawidłowo zaparkowanymi na pasie awaryjnym zestawami pojazdów. Kierowca dafa został hospitalizowany, a droga była zablokowana przez całą noc. Do równie niebezpiecznego zdarzenia doszło nad ranem również na drodze A-1 w pobliżu Romanowa, gdzie kierujący samochodem ciężarowym uderzył w barierę ochronną.

7 listopada 2019 roku tuż przed godz. 21:00 oficer dyżurny Komendy Powiatowej Policji powiatu łódzkiego wschodniego otrzymał zgłoszenie o zdarzeniu drogowym na autostradzie A-1 w kierunku północnym na wysokości miejscowości Wodzinek w  gminie Tuszyn. Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, iż 48-letni kierowca dafa wraz z naczepą podczas omijania nieprawidłowo zaparkowanych na pasie awaryjnym dwóch zestawów ciężarowych nie zachował bezpiecznego odstępu pomiędzy pojazdami. Daf uderzył w zaparkowany ciągnik mercedes z naczepą, którym kierował 60-latek, po czym uderzył w kolejny zaparkowany na tym pasie ciągnik volvo z naczepą, którym kierował 43-latek. Kierowca dafa został przewieziony do szpitala w Piotrkowie Trybunalskim. Wszyscy trzej kierowcy byli trzeźwi. Na miejscu służby pracowały całą noc, a utrudnienia w ruchu trwały do rana. Okoliczności zdarzenia będą wyjaśniać funkcjonariuisze z Komisariatu Policji w Tuszynie.

Tej samej nocy po godzinie 4:00 na drodze A-1 w kierunku Katowic przed zjazdem na S-8 na wysokości miejscowości Romanów w gminie Rzgów 64-letni kierowca samochodu ciężarowego renault nie zachował ostrożności na drodze i uderzył w bariery energochłonne i na nich zawisł. Kierujący był trzeźwy. Utrudnienia w ruchu trwały kilka godzin. Kierowca został ukarany mandatem.

Policja apeluje do wszystkich kierujących o ostrożność i przestrzeganie przepisów. Każdy uczestnik ruchu drogowego musi mieć na względzie bezpieczeństwo swoje i innych. Prosimy o rozwagę i wyobraźnię oraz dostosowanie jazdy do warunków panujących na drodze jak również o pamiętanie o zasadzie ograniczonego zaufania do drugiego kierowcy.

  • wypadek na autostradzie
  • wypadek na autostradzie
  • wypadek na autostradzie
Powrót na górę strony