Informacje

Podsumowanie weekendu majowego na drogach powiatu łódzkiego wschodniego

Każdy długi weekend dla policjantów ruchu drogowego to czas intensywnej pracy. W tym roku wzmożone działania mundurowych na drogach trwały cztery dni od 30 kwietnia do 3 maja 2020 r. W tym czasie na drogach powiatu łódzkiego wschodniego pojawiło się więcej patroli, w tym również wyposażonych w wideorejestratory. Podczas przeprowadzanych kontroli policjanci zwracali uwagę na trzeźwość kierujących, prędkość pojazdów i ich stan techniczny, a przede wszystkim bezpieczeństwo podróżujących osób.

Tegoroczna majówka trwała od 30 kwietnia do 3 maja 2020 roku. Właściwa liczba pasażerów, zapięte pasy, dzieci przewożone w fotelikach to podstawy, na które policjanci zwracali uwagę. Sprawdzali również, czy nie doszło do naruszenia ograniczeń wynikających ze stanu epidemii. 

W tym czasie na drogach powiatu łódzkiego wschodniego doszło do 8 kolizji drogowych, w których nikt nie doznał poważnych obrażeń ciała. Policjanci zatrzymali też 2 nietrzeźwych kierowców.

Apelujemy do kierowców o ostrożną jazdę, zgodną z przepisami ruchu drogowego i zdrowym rozsądkiem. Przypominamy wszystkim użytkownikom dróg, że bezpieczeństwo na drogach głównie zależy od nas samych, od decyzji, które podejmujemy i zasady ograniczonego zaufania.

Powrót na górę strony