Informacje

Wypadek śmiertelny na DK 12 w Kruszowie

Policjanci z Tuszyna pod nadzorem prokuratury wyjaśniają okoliczności wypadku, do którego doszło 27 maja 2020 roku około godz. 12:00 w Kruszowie na DK 12. Ze wstępnych ustaleń wynika, że kierujący rowerem wykonując skręt w lewo nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu jadącemu prawidłowo bmw. W wyniku odniesionych obrażeń rowerzysta poniósł śmierć. Mundurowi apelują do wszystkich uczestników ruchu o ostrożność.

27 maja 2020 roku około godz. 12:00 policjanci Wydziału Ruchu Drogowego z koluszkowskiej komendy zostali wezwani do zdarzenia drogowego w miejscowości Kruszów na DK 12, gm. Tuszyn. Ze wstępnych ustaleń wynika, że kierujący rowerem, jadąc w kierunku Piotrkowa Trybunalskiego chciał skręcić w ul. Centralną i nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu jadącemu prawidłowo bmw przez co doszło do bocznego zderzenia się z samochodem. W wyniku odniesionych obrażeń 65 - letni rowerzysta zmarł. Okoliczności zdarzenia pod nadzorem prokuratury wyjaśniają tuszyńscy policjanci.

Mimo dobrych warunków panujących na drogach naszego województwa nadal dochodzi do różnego rodzaju zdarzeń drogowych. Pamiętajmy jednak, że sprzyjająca jak na tę porę roku aura pogodowa nie zwalnia uczestników ruchu drogowego z myślenia, przestrzegania obowiązujących przepisów i zdrowego rozsądku.

Będąc uczestnikiem ruchu drogowego, stosujmy zasadę ograniczonego zaufania i dokładnie obserwujmy co dzieje się na drodze. W trakcie długich podróży korzystajmy z odpoczynku, zjeżdżając z autostradowych pasów w miejsca bezpieczne tj. MOPy, parkingi przy stacjach benzynowych.

  • policjanci pracują na miejscu wypadku
  • policjanci pracują na miejscu wypadku
Powrót na górę strony