Informacje

Przekroczenie prędkości wiąże się z utratą prawa jazdy!

W miniony weekend koluszkowscy policjanci zatrzymali aż 5 praw jazdy za znaczne przekroczenie prędkości o ponad 50 km/h. Celem działań policyjnych jest przede wszystkim zmniejszenie ryzyka wypadków drogowych poprzez egzekwowanie od kierujących przestrzegania obowiązujących ograniczeń prędkości. Prędkość nadal pozostaje główna przyczyną wypadków drogowych i wpływa na ich skutki.

Tylko w ciągu dwóch dni minionego weekendu policjanci z wydziału ruchu drogowego koluszkowskiej drogówki zatrzymali pięciu kierującym ich uprawnienia do kierowania pojazdami. Na obszarze zabudowanym kierujący przekraczali dopuszczalną prędkość o ponad 50 km/h. Największą brawurą wykazał się kierujący hyundaiem gdzie pędził przy ograniczeniu prędkości w obszarze zabudowanym 115 km/h i przekroczył dozwoloną prędkość o 65 km/ h. Pozostali 4 kierujący przekraczali prędkość od 54 km/h do 61 km/h.

Policjanci apelują do kierujących, że prędkość to najbardziej śmiercionośna przyczyna wypadków drogowych, zagraża nie tylko kierującym i ich pasażerom ale również pieszym. Przy potrąceniu pieszych, już nawet niewielkie przekroczenie dopuszczalnej prędkości zmniejsza ich szanse przeżycia. Nawet najbardziej bezpieczny samochód nie daje gwarancji na przeżycie kierowcy i pasażerom przy dużych prędkościach.

Kierujący szczególnie powinni wiedzieć o tym aby zwalniać w miejscach, gdzie przepisy i zdrowy rozsądek wymagają szczególnej ostrożności. Wzmożona czujność niezbędna jest w takich okolicach jak przejścia dla pieszych, przejazdy dla rowerzystów oraz przy skrzyżowaniach. Bezpieczna prędkość to taka, która dostosowana jest do natężenia ruchu, warunków atmosferycznych, obowiązujących limitów prędkości, stanu nawierzchni oraz własnych umiejętności, które niejednokrotnie przeceniamy!!!

 

Powrót na górę strony