Informacje

Obywatelskie ujęcie dwóch nietrzeźwych kierujących

W nocy 24 sierpnia 2020 roku w Justynowie i Koluszkach przypadkowi świadkowie ujęli dwóch nietrzeźwych kierujących. Czujni obywatele powiatu łódzkiego wschodniego udaremnili dalszą jazdę nieodpowiedzialnym kierowcom i powiadomili policję.

24 sierpnia 2020 roku tuż przed godz. 23:00 patrol policji z koluszkowskiej jednostki otrzymał zgłoszenie, iż w Justynowie samochód wjechał w ogrodzenie. Policjanci natychmiast pojechali pod wskazany adres. Na miejscu okazało się, że 28-letni kierujący peugeotem na zakręcie stracił panowanie nad pojazdem i wjechał w ogrodzenie jednej z posesji. Za nim jechał czujny mieszkaniec gminy Andrespol widząc, że peugeot nie trzyma prawidłowego toru jazdy. Kiedy pojazd uderzył w ogrodzenie, świadek tego zdarzenia podbiegł do kierującego peugeotem i udaremnił jego dalszą jazdę. Policję powiadomił już wcześniej. 28-letni kierujący peugeotem był nietrzeźwy, miał ponad 1,5 promila alkoholu w organizmie. Został zatrzymany i noc spędził w policyjnym areszcie. Kiedy wytrzeźwiał usłyszał zarzut kierowania w stanie nietrzeźwości, za co grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności.

W tym samym czasie inny patrol został powiadomiony, iż w Koluszkach na ul. Staszica ma jechać nietrzeźwy kierujący. Policjanci szybko dojechali w wyznaczone miejsce i ustalili, iż czujny mieszkaniec naszego powiatu jechał w kierunku Koluszek za peugeotem, którego kierujący jechał tzw. wężykiem. Po chwili zatrzymał się na parkingu i poszedł pieszo ulicą Staszica. Zgłaszający nie tracił kierowcy z oczu. Kiedy zjawił się na miejscu patrol policji, podjął interwencję wobec 31-letniego kierowcy peugeota. Badanie trzeźwości wykazało u niego blisko 2 promile alkoholu. Został zatrzymany, a po wytrzeźwieniu usłyszał zarzut kierowania w stanie nietrzeźwości zagrożone karą do 2 lat więzienia.

Obywatelom, którzy właściwie zareagowali gratulujemy czujności i szybkiej reakcji, która zapobiegła zagrożeniu na drodze. Taka postawa zasługuje na wyróżnienie.

Powrót na górę strony