Informacje

Ruszyła Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa

Dzisiaj, 14 września 2016 roku w województwie łódzkim ruszył program Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa. Każdy mieszkaniec naszego regionu będzie mógł sam zadbać o bezpieczeństwo, anonimowo zareagować na zagrożenia i podzielić się spostrzeżeniami.

Obsługa mapy została zaprojektowana tak, aby bezproblemowo, wręcz intuicyjnie mógł z niej skorzystać każdy obywatel. Informacje wykorzystywane w mapie zagrożeń opierają się na trzech filarach: w pierwszym filarze gromadzone są informacje z policyjnych systemów informatycznych, drugi filar to część interaktywna z bezpośrednim udziałem mieszkańców, przedstawicieli jednostek samorządu terytorialnego oraz organizacji pozarządowych a trzeci filar opiera się o informacje pozyskane od obywateli z wykorzystaniem platformy wymiany informacji.

Na mapie znajdą się informacje m.in. o przestępstwach najbardziej uciążliwych społecznie: kradzież cudzej rzeczy, kradzież z włamaniem, rozbój, uszkodzenie rzeczy, wymuszenie, bójka, pobicie, uszczerbek na zdrowiu, oszustwo na wnuczka i na policjanta oraz przestępstwa na tle seksualnym, przestępstwa narkotykowe związane z posiadaniem i udzielaniem innej osobie środków odurzających lub substancji psychotropowych, przestępczość nieletnich, uwzględnione zostały także wybrane kategorie przestępstw gospodarczych, informacje o zagrożeniach w ruchu drogowym i wypadkach drogowych.

Warto podkreślić, że teraz także Ty, możesz mieć możliwość aktualizacji informacji na mapie. Za pomocą interaktywnej strony można przekazywać informacje o zagrożeniach występujących w Twojej okolicy. Następnie Policja będzie te sygnały weryfikować. Jeśli informacje się potwierdzą, Policja wprowadzi je wprost na mapy. Dzięki temu rozwiązaniu na mapach znajdą się bardziej szczegółowe informacje, dotyczące również niższych szczebli podziału terytorialnego, w tym dzielnic, osiedli a nawet uli.

Krajowa mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa pozwoli na podniesienie poziomu bezpieczeństwa w miejscach wskazanych przez mieszkańców regionu.

UWAGA!!!

Mapa nie służy do zgłaszania pilnej interwencji Policji.
W tego typu przypadkach należy korzystać z numerów alarmowych 112, 997.

Prosimy o odpowiedzialne korzystanie z aplikacji !

Każde naniesione na mapę zagrożenie wywoła odpowiednią reakcję Policji. Aby wprowadzić dane do mapy skorzystaj z baneru o nazwie ,,KRAJOWA MAPA ZAGROŻEŃ BEZPIECZEŃSTWA" znajdującego się w kolumnie po prawej stronie ekranu na stronie internetowej Komendy Powiatowej Policji powiatu łódzkiego wschodniego  link: http://lodz-wschod.policja.gov.pl/ luba znajdującego się na stronie internetowej Komendy Wojewódzkiej Policji w Łodzi pod adresem, link :  http://lodzka.policja.gov.pl  Jeśli nie posiadasz aktualnie dostępu do internetu, możesz skorzystać z interaktywnego kiosku znajdującego się w punktach przyjęć interesantów,  w każdej komendzie Policji.

Dodadkowych informacji lub uwagi możesz przekazać również w Ruchomym Punkcie Informacyjnym, który na terenie powiatu łódzkiego wschodniego pojawi się w dniu 22 września 2016 roku, w godzinach 13:00 - 15:00 na parkingu samochodowym przy Urzędzie Miasta w Koluszkach ( Koluszki ul. 11-ego Listopada 65) .

  • Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa - plakat Grzegorz Stasiak
Powrót na górę strony