Informacje

Uwaga! Utrudnienia w ruchu w powiecie łódzkim wschodnim w związku z wyścigiem kolarskim

23 i 24 czerwca 2021 roku na terenie powiatu łódzkiego wschodniego odbędzie się pierwszy i trzeci etap XXXII Międzynarodowego Wyścigu Kolarskiego „Solidarności” i Olimpijczyków.

W środę 23 czerwca 2021 roku w godzinach 10:15-12:20 odbędzie się wyścig kolarski na trasie Pabianice-Łódź. Wjazd zawodników na teren powiatu łódzkiego wschodniego nastąpi około godziny 10:48.

Trasa 1 etapu odbędzie się miejscowościami: Czyżeminek – Prawda – Guzew – Babichy – Rzgów – Kalinko – Modlica – Tuszyn – Żeromin – Pałczew – Wola Rakowa – Brójce – Kurowice – Bukowiec – Kraszew – Andrespol (granica powiatu łódzkiego wschodniego i Łodzi).

Trasa 3 etapu wyścigu odbędzie się 24 czerwca 2021 roku od godziny 14:30, rozpocznie się w Koluszkach na ulicy Zagajnikowej a następnie Żakowice – Różyca – Kaletnik – Borowa – Gałków Duży – Gałków Parcela – granica powiatu z powiatem brzezińskim.

W tych dniach należy spodziewać się utrudnień w ruchu drogowym. Ruch pojazdów będzie wstrzymywany na czas przejazdu kolarzy i sukcesywnie wznawiany po przejeździe wszystkich ekip. Policjanci zabezpieczający wyścig kolarski, czuwać będą nad bezpieczeństwem wszystkich uczestników tego wydarzenia sportowego. Jednocześnie apelują, aby w miarę możliwości nie planować podróży w podanych godzinach i wskazanymi miejscowościami ze względu na możliwe utrudnienia. Trasa przewiduje wstrzymanie ruchu z kierunku poprzecznego i przeciwnego na czas przejazdu czołówki i peletonu głównego.

Apelujemy do osób, które będą się poruszały tego dnia po drogach w powiecie łódzkim wschodnim  o ostrożność i cierpliwość

 Szczegóły na stronie organizatora:

http://www.wyscig.com.pl/

Powrót na górę strony