Informacje

Dzielnicowi znaleźli zgubiony portfel

Dzielnicowi z Andrespola podczas służby znaleźli portfel, który leżał na parkingu. Znajdował się w nim dowód osobisty i pieniądze. Jak się okazało właściciel zguby jest mieszkańcem powiatu bełchatowskiego. Już wkrótce portfel trafi do właściciela.

24 listopada 2021 roku dzielnicowi z Posterunku Policji w Andrespolu podczas pełnionej służby w gminie Nowosolna zauważyli na terenie parkingu przed lokalem gastronomicznym leżący portfel, w którym były pieniądze i dowód osobisty. Mundurowi szybko ustalili, że zguba należy do mieszkańca powiatu bełchatowskiego, a dokumenty nie figurują jako utracone. Przy współpracy z bełchatowskimi policjantami portfel z zawartością trafi do właściciela.

Dzielnicowi każdego dnia starają się pomagać i rozwiązywać problemy swoich mieszkańców, tym razem znaleźli się w odpowiednim miejscu i czasie gdzie znaleziony portfel nie wpadł w niepowołane ręce.

Policjanci przypominają!

Jeśli kiedykolwiek znajdziemy przedmioty czy pieniądze, które nie są naszą własnością należy zwrócić je jak najszybciej właścicielowi. Jeśli nie znamy właściciela powinniśmy zgłosić ten fakt do biura rzeczy znalezionych lub do najbliższej jednostki policji. Kto nie zwraca znalezionej rzeczy, dopuszcza się przywłaszczenia mienia. Jeżeli wartość tej rzeczy nie przekracza 500 zł - popełnia wykroczenie. W sytuacji gdy jej wartość przekracza tę kwotę - popełnia przestępstwo zagrożone karą nawet do 3 lat pozbawienia wolności.

 

sierż. sztab. Aneta Kotynia

Powrót na górę strony