Informacje

Zawsze zatrzymaj się przed przejazdem kolejowym!

Czy wiesz jak zachować się przed przejazdem kolejowym? Czy zawsze zatrzymujesz się i rozglądasz? Czy pamiętasz o bezpieczeństwie swoim i pasażerów? Zderzenie z pędzącym pociągiem zawsze kończy się tragicznie! Koluszkowscy policjanci wspólnie ze Strażą Ochrony Kolei przeprowadzili działania na rzecz bezpieczeństwa przy przejazdach kolejowych.

Koluszki to miasto z bogato rozwiniętym transportem kolejowym a przede wszystkim stacją węzłową linii kolejowych dlatego na terenie miasta jak i gminy usytuowanych jest wiele przejazdów kolejowych. Przeprowadzone 11 kwietnia 2022 roku wspólne działania policjantów ruchu drogowego z Komendy Powiatowej Policji w Koluszkach i Strażą Ochrony Kolei miały przede wszystkim na celu zwiększenie bezpieczeństwa w rejonach przejazdów kolejowych i uświadomienie kierowcom jak ważne jest właściwe zachowanie i zdrowy rozsądek. Niejednokrotnie mogą one uratować ludzkie życie. Niestosowanie się do znaku "Stop", przedwczesne wjeżdżanie na przejazd kolejowy kiedy półzapory jeszcze się otwierają lub wjeżdżanie na niego w ostatniej chwili to główne wykroczenia jakich dopuszczają się kierujący, piesi czy rowerzyści.

Policjanci apelują! Właściwe zachowanie przed wjazdem na przejazd kolejowy może uratować Twoje życie! Wystarczy zwolnić, zatrzymać się, rozejrzeć, wyjąć słuchawki z uszu i nie patrzeć w telefon. Wystarczy chwila aby w starciu z pociągiem doszło do tragedii. Kierowco miej oczy szeroko otwarte!

 

sierż. sztab. Aneta Kotynia

  • policjant wraz ze strażnikiem ochrony kolei stoją przy zatrzymanym samochodzie w rejonie przejazdu kolejowego
  • umundurowani funkcjonariusze policjant i strażnik kolei stoją przy radiowozach
Powrót na górę strony