Informacje

Tragiczny wypadek na autostradzie A-1 w gminie Tuszyn

Tuszyńscy policjanci pod nadzorem prokuratora wyjaśniają okoliczności wypadku drogowego, do którego doszło na autostradzie A-1 w gminie Tuszyn na wysokości miejscowości Głuchów. Na skutek wypadku śmierć poniósł 50-letni mężczyzna.

Do zdarzenia doszło 13 kwietnia 2022 roku około godziny 8:00 na autostradzie A-1 w kierunku Katowic w gminie Tuszyn. Ze wstępnych ustaleń policjantów na miejscu wynika, iż 30-letni mężczyzna kierujący samochodem ciężarowym wjechał w samochód służby drogowej stojący na pasie awaryjnym. Na skutek zdarzenia śmierć na miejscu poniósł 50-letni mężczyzna. Policjanci przez kilka godzin pracowali na miejscu wypadku drogowego, wykonywali oględziny, przesłuchiwali świadków i zabezpieczali ślady. Okoliczności zdarzenia pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Piotrkowie Trybunalskim wyjaśniają mundurowi z Komisariatu Policji w Tuszynie.

Policjanci apelują! Siadając za „kółko” należy być wypoczętym. Wyruszając w drogę, szczególnie dłuższą, należy zaplanować odpoczynki. Senność osłabia refleks i zmniejsza zdolność koncentracji. Gdy pojawi się zmęczenie, najlepiej zatrzymać się i zrobić kilkunastominutową przerwę. Nie wsiadajmy za kierownicę ,,na podwójnym gazie”! Przypominamy kierującym o obowiązujących zmianach i apelujemy o ostrożność na drodze. Każde nieodpowiedzialne zachowanie za kierownicą może nieść za sobą poważne konsekwencje. Nadmierna prędkość to najbardziej śmiercionośna przyczyna wypadków drogowych, zagraża nie tylko kierującym i ich pasażerom ale również pieszym.

 

sierż. sztab. Aneta Kotynia

 

  • miejsce wypadku drogowego
  • miejsce wypadku drogowego
Powrót na górę strony