Festyn Rodzinny z dzielnicowym - Galeria - Komenda Powiatowa Policji Łódź-Wschód

Festyn Rodzinny z dzielnicowym

Dyrekcja Przedszkola nr 3 w Koluszkach przygotowała dla swoich milusińskich mnóstwo atrakcji w ramach Rodzinnego Festynu. Do udziału w festynie przyłączyli się również policjanci z koluszkowskiej komendy. Uczestniczący w nim dzielnicowy gminy Koluszki zadbał o specjalne atrakcje dla najmłodszych a rodzicom i opiekunom przekazał wiele cennych informacji z zakresu profilaktyki społecznej.

Mundurowi z koluszkowskiej komendy jak corocznie, uczestniczą w rodzinnym festynie organizowanym przez Dyrekcję i Komitet Rodzicielski, Przedszkola nr 3 im. Czesława Janczarskiego w Koluszkach. Tegoroczne rodzinne święto z uwagi na prowadzone na przy przedszkolnym palcu prace budowlane odbyły się wyjątkowo na terenie Ośrodka Sportu i Rekreacji w Koluszkach przy ulicy Zagajnikowej.  Dla maluchów przygotowano mnóstwo atrakcji takich jak animacje czy malowanie twarzy specjalnymi farbami. Reprezentantami naszej jednostki byli w tym roku st.sierz. Malwina Kłosińska z Zespołu ds. Profilaktyki Społecznej Nieletnich i Patologii KPP Łódź-Wschód oraz dzielnicowy rejonu III w gminie Koluszki mł.asp. Dariusz Pawlik  . Policjanci przeprowadzili z obecnymi na festynie maluchami pouczające prelekcje na temat bezpiecznych zachowań zaś z dorosłymi uczestnikami spotkania rozmawiali o szeroko pojętej profilaktyce społecznej.  Ponadto dzielnicowy omówił zagadnienia związane z celami i kierunkami rozwoju programu  ,,Dzielnicowy bliżej nas”, zasady działania ,,Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa” oraz możliwościami aplikacji ,,Moja komenda” .

Wszyscy uczestnicy rodzinnego spotkania mieli również możliwość zasiąść za kierownicą policyjnego radiowozu, sprawdzić jego wyposażenie a nawet użyć sygnałów dźwiękowych i świetlnych. Prawie wszyscy uczestnicy festynu skorzystali z tej niecodziennej okazji. Niektóre maluchy wręcz nie chciały wysiąść z jego wnętrza. Kto wie ? Może gdy dorosną zwiążą swoją przyszłość z policyjnym mundurem…