Promowali bezpieczeństwo i policyjną służbę podczas Święta Gminy Nowosolna

Organizatorzy imprezy plenerowej z okazji Święta Gminy Nowosolna przygotowali moc atrakcji zarówno dla dzieci jak i dorosłych. Akces do udziału w wydarzeniu zgłosił również dzielnicowy gminy Nowosolna mł.asp. Sebastian Sobczyk, który wraz z pracownikiem Zespołu Kadr i Szkolenia, policjantami Wydziału Ruchu Drogowego w Koluszkach, Posterunku w Andrespolu i przewodnikiem policyjnego psa z Komisariatu w Tuszynie, uatrakcyjnili obchody gminnego święta. Była to również doskonała okazja do promowania policyjnego zawodu oraz flagowych programów realizowanych przez polską policję na rzecz poprawy bezpie-czeństwa.

Uroczystości związane z obchodami Święta Gminy Nowosolna zaplanowano na 28 maja 2017 roku w Gminno Parkowym Centrum Kultury i Ekologii w Plichtowie. W okresie poprzedzającym to wydarzenie dzielnicowy gm. Nowosolna mł.asp. Sebastian Sobczyk zgłosił inicjatywę udziału w tym wydarzeniu co spotkało się z aprobatą ze strony organizatora. Była to doskonała okazja do promocji policyjnego zawodu dlatego do współpracy dzielnicowy zaprosił panią Bożenę Kaźmierczak Technika Zespołu Kadr i Szkolenia KPP Łódź-Wschód, która na specjalnie przygotowanym stoisku informował wszystkich zainteresowanych o sposobie rekrutacji w policyjne szeregi oraz wymogach stawianych wobec kandydatów. Zainteresowani otrzymywali również specjalnie przygotowane ulotki, zawierające podstawowe informacje z tego zakresu oraz dane kontaktowe.

UWAGA :

Wszystkie osoby, zainteresowane wstąpieniem w policyjne szeregi prosimy o kontakt :

 

Zespół Kadr i Szkolenia

Komendy Powiatowej Policji

powiatu łódzkiego wschodniego

95-040 Koluszki, ul. 11-go Listopada 62F

tel. (44) 719 62 15,  (44)  719 62 16 

lub 

Sekcja Doboru i Rezerwy Kadrowej
Wydziału Kadr i Szkolenia
Komendy Wojewódzkiej Policji w Łodzi

ul. Lutomierska 108/112
91-048 Łódź

tel.:  42 665-13-69,  42 665-13-65, 42 665-30-16

 

Więcej informacji pod n/w linkiem :

Wciśnij -  REKRUTACJA DO SŁUŻBY W POLICJI

 

                Ponadto, na terenie GPCKiE przy współpracy z Wojewódzkim Ośrodkiem Ruchu Drogowego w Łodzi zostało przygotowane specjalne miasteczko ruchu drogowego. Tam policjanci z koluszkowskiej ,,drogówki” w ramach opracowanej przez Biuro Ruchu Drogowego Komendy Głównej Policji i wdrożonej przez MSWiA ogólnopolskiej akcji pn. "Kręci mnie bezpieczeństwo", prowadzili na terenie specjalnie przygotowanego miasteczka ruchu drogowego, prelekcje oraz zajęcia praktyczne zarówno dla maluchów jak również ich dorosłych opiekunów z zakresu bezpiecznego poruszania się po drodze. Ta inicjatywa cieszyła się dużym zainteresowaniem. To jednak nie jedyne atrakcje jakie przygotowali policjanci ruchu drogowego, bowiem każdy miał możliwość usiąść w policyjnym radiowozie wyposażonym w wideo radar, poznać zasady jego działania czy użyć policyjnych sygnałów dźwiękowych i błyskowych. Nie mniejszym zainteresowaniem cieszył się również policyjny motocykl.

Z kolei mundurowi z Posterunku w Andrespolu przygotowali dla zainteresowanych pokaz policyjnego wyposażenia wykorzystywanego do rozpraszania agresywnego tłumu. Wszyscy chętni mieli możliwość jego przymierzenia i zrobienia sobie pamiątkowego zdjęcia.

 

Dużym zainteresowaniem cieszył się również pokaz psiej tresury i posłuszeństwa jaki zaprezentował st.asp. Grzegorz Kisiel z Komisariatu Policji w Tuszynie. Jego pupilka Kora będąca najmłodszy policyjnym psem w powiecie łódzkim wschodnim perfekcyjnie wykonywała wydawane komendy.

   Przez okres przebiegu całego wydarzenia dzielnicowy mł.asp. Sobczyk przekazał zgromadzonym informacje o planowanych działaniach na terenie gminy Nowosolna z zakresu profilaktyki społecznej oraz poinformował o celach i kierunkach rozwoju programu  ,,Dzielnicowy bliżej nas”,  sposobach na czynny udział w poprawie bezpieczeństwa na terenie gminy poprzez kierowanie uwag i zgłoszeń za pośrednictwem ,,Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa” oraz bezpośrednio w połączeniu telefonicznym na ogólnodostępny służbowy telefon komórkowy, którego numer można uzyskać dzięki aplikacji na urządzenia mobilne pn.  ,,Moja komenda”.

Poniżej prezentujemy Państwu fotorelację z tego wydarzenia.