Policja, integracja i ,,zryw wolnych serc” … - Galeria - Komenda Powiatowa Policji Łódź-Wschód

Policja, integracja i ,,zryw wolnych serc” …

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji powiatu łódzkiego wschodniego oraz Posterunku Policji w Andrespolu uczestniczyli w ,,II Rodzinnym pikniku integracyjnym” zorganizowanym przez społeczność związaną z Publicznym Gimnazjum Integracyjnym nr 47 w Łodzi ,który odbył się w Światowy Dzień Dziecka na terenie leśniczówki w Wiączyniu Dolnym. W trakcie pikniku, dokładnie o godzinie 12:00, przeprowadzono w ramach Ogólnopolskiego Głosu Profilaktyki ,,PaT” - Zryw Wolnych Serc.

Piknik rozpoczął się około godziny 10:00 w dniu 1 czerwca 2016 roku. Jego organizatorem była społeczność związana z Publicznym Gimnazjum Integracyjnym nr 47 w Łodzi przy ulicy Wyszyńskiego 86, a jego celem była integracja dzieci i młodzieży zdrowych z dziećmi niepełnosprawnymi, dzięki czemu mogą one się uczyć tolerancji oraz wrażliwości wobec innych ludzi.

 

W wymienionym spotkaniu uczestniczyło 113 dzieci , 21 nauczycieli, 15 rodziców. Uczestnicy spotkania mieli możliwość przyjrzenia się z bliska policyjnym radiowozom. Dzieci mogły w nich usiąść i choć przez chwilę poczuć się jak prawdziwi policjanci. Istniała możliwość przymierzenia policyjnego umundurowania i sprzętu jakim posługują się policjanci podczas tłumienia zamieszek agresywnego tłumu. Dzieci i młodzież miały wspaniałą zabawę gdy umożliwiono im skorzystanie z nagłośnienia będącego na wyposażeniu policyjnych radiowozów. Wielokrotnie włączały i wyłączały sygnały dźwiękowe i błyskowe jakie wykorzystywane są w trakcie uprzywilejowanych przejazdów radiowozów. Mundurowi odpowiadali na wszystkie zadawane przez młode osoby pytania.

Punktualnie o godzinie 12:00 w południe w ramach Ogólnopolskiego Głosu Profilaktyki PaT, obecni na pikniku policjanci namówili jego uczestników by przyłączyli się do ,,Zrywu Wolnych Serc”.

W ramach ogólnopolskiego ,,Zrywu Wolnych Serc”, którego inicjatorem jest społeczność programu Komendy Głównej Policji ,,Profilaktyka a TY”   http://pat.policja.gov.pl/   w szyscy uczestnicy spotkania, bez względu na wiek, płeć, sprawność fizyczną czy umysłową wykonali wspólny gest jakim było wybijanie prawą dłonią  przez 60 sekund na klatce piersiowej, w miejscu gdzie znajduje się serce, jego rytmu.

W akcji  brali udział ludzie, których serca wolne są od uzależnień, przemocy i obojętności na drugiego człowieka. Serc pięknych i zdrowych, w trosce o zdrowie fizyczne i społeczne. Serc silnych i pomocnych innym. Serc pokoleń. Serc ludzi, którzy mogą różnić się od siebie, ale potrafią działać wspólnie, by chronić dzieci i młodzież przed uzależnieniami i przemocą.

W trakcie spotkania, jego uczestnicy robili sobie zdjęcia w policyjnych radiowozach, umundurowaniu a nawet z samymi policjantami. Będą one stanowiły pamiątkę na długie lata.

Poniżej prezentujemy Państwu galerię wybranych zdjęć z opisywanej uroczystości.

Więcej informacji dostępnych jest również na profilu Publicznego Gimnazjum Integracyjnego 47 w Łodzi, umieszczonym na Faceeboku:

Link -  https://www.facebook.com/Gimnazjum-47-w-%C5%81odzi-859349980750353/

  • ZRYW WOLNYCH SERC - PaT

  • miniatura zdjęcia z dnia dziecka i zrywu wolnych serc

Pliki do pobrania