O bezpieczeństwie z kościelnej mównicy - Galeria - Komenda Powiatowa Policji Łódź-Wschód

O bezpieczeństwie z kościelnej mównicy

Policjanci z koluszkowskiej komendy oraz jednostek podległych stawiają duży nacisk na szeroko pojęte bezpieczeństwo poprzez prewencję tj. począwszy od prowadzenia różnego rodzaju prelekcji edukacyjnych dla najmłodszych i seniorów poprzez akcje, w których uczestniczą media lokalne i ogólnopolskie. Tym razem, mundurowy z KPP Łódź-Wschód o bezpieczeństwie pieszych i rowerzystów mówił z kościelnej mównicy.

Komendant Powiatowy Policji powiatu łódzkiego wschodniego insp. Krzysztof Dąbrowski w ramach realizowanego ,,Programu poprawy bezpieczeństwa pieszych w ruchu drogowym na lata 2015-2016 na terenie powiatu łódzkiego wschodniego”  podjął wspólną inicjatywę z Księdzem Proboszczem Kościoła pod wezwaniem Niepokalanego Poczęcia NMP w Koluszkach Krzysztofem Nowakiem, mającą na celu zminimalizowanie liczby wypadków drogowych z udziałem pieszych i rowerzystów. W tym celu wykorzystując zgromadzenie dużej liczby wiernych, bezpośrednio po zakończeniu celebracji mszy świętej, policyjny rzecznik prasowy  koluszkowskiej komendy wygłosił mowę, w której przypomniał zgromadzonym podstawowe zasady ruchu drogowego a w szczególności te dotyczące ,,niechronionych” tj. pieszych i rowerzystów.

Nadmienił jak ważnym szczególnie o tej porze roku,  jest to by wyposażać się i używać po zmierzchu elementy odblaskowe, które w sposób bezpośredni i bardzo namacalny przyczyniają się do poprawy bezpieczeństwa.  

Ponadto przypomniał, iż zgodnie z obowiązującymi przepisami od 31 sierpnia 2014 roku każdy pieszy, który porusza się po zmierzchu po drodze poza obszarem zabudowanym, musi mieć odblask umieszczony w sposób widoczny dla innych uczestników ruchu.

Mundurowy zachęcał również zgromadzonych do zainstalowania i korzystania z aplikacji ,, Moja Komenda” oraz ,,Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa”, które ułatwiają kontakt z dzielnicowym i umożliwiają poinformowanie policji w sposób całkowicie anonimowy o zagrożeniu jakie dostrzegamy w rejonie swojego miejsca  zamieszkania, pracy, nauki czy wypoczynku.

 

Do spotkań z parafianami doszło po kilku kolejnych mszach.

 

  • Policjant mówi o bezpieczeństwie z kościelnej mównicy
  • Policjant mówi o bezpieczeństwie z kościelnej mównicy
  • Policjant mówi o bezpieczeństwie z kościelnej mównicy