Kolejny sukces policjanta z koluszkowskiej komendy - Galeria - Komenda Powiatowa Policji Łódź-Wschód

Kolejny sukces policjanta z koluszkowskiej komendy

Policjant z Komendy Powiatowej Policji powiatu łódzkiego wschodniego kolejny raz zajął jedno z czołowych miejsc w konkursie na najlepszego policjanta realizującego zadania z zakresu rozpoznania minersko- pirotechnicznego

15 listopada 2016 roku na terenie Oddziałów Prewencji Policji w Łodzi przy ulicy Pienistej, odbyła się uroczystość w trakcie, której  Komendant Wojewódzki Policji w Łodzi insp. Andrzej Łapiński dokonał wręczenia nagród, okolicznościowych ryngrafów oraz listów gratulacyjnych najlepszym funkcjonariuszom w garnizonie łódzkim prowadzącym działania z zakresu rozpoznania minersko-pirotechnicznego   

W tegorocznej edycji rywalizowało ze sobą ponad 70 nieetatowych pirotechników z całego województwa. Do eliminacji w II etapie, po teście wiedzy składającym się z 60 pytań  przeszło jedynie 22 funkcjonariuszy. Następnie na podstawie uzyskanych wyników wyłoniono grupę sześciu najlepszych policjantów, którzy wzięli udział w ścisłym finale. Wśród nich znalazł się nasz kolega i współpracownik asp. sztab. Przemysław Bartosiewicz, na co dzień pełniący funkcję asystenta Wydziału Prewencji KPP Łódź-Wschód. W części finałowej kandydaci mieli za zadanie wykazać się umiejętnością połączenia wiedzy teoretycznej ze zdolnościami praktycznymi. Pod okiem policjantów z Samodzielnego Pododdziału Antyterrorystycznego Policji w Łodzi, finaliści wykonywali zadania z zakresu rozpoznania minersko – pirotechnicznego, polegające na sprawdzeniu obiektu. Ostatecznie funkcjonariusz koluszkowskiej jednostki zajął bardzo dobre, III miejsce. Gratulujemy!

To nie jedyny sukces asp. sztab. Przemysława Bartosiewicza, który do służby w policji przyjął się na początku 2008 roku. W poprzednich eliminacjach tego samego konkursu, który charakteryzuje się bardzo wysoki poziom zajął IV miejsce. Jak sam mówi – cyt. ,,jest zadowalający progres”. Po chwili odpoczynku, zamierza rozpocząć przygotowania do udziału w przyszłorocznym konkursie dla pirotechników, w którym chce podtrzymać tendencję zwyżkową i zająć jeszcze wyższą lokatę.

 Warto w tym miejscu zaznaczyć, iż  z zakresu rozpoznania minersko-pirotechnicznego posiada on stosunkowo krótkie, bo zaledwie pięcioletnie doświadczenie (we wrześniu 2011 roku ukończył kurs specjalistyczny z wymienionego zakresu) . Wielu mundurowych kolegów startujących w tych prestiżowych zawodach posiada o wiele dłuższy staż i doświadczenie pirotechniczne, co tym bardziej podnosi wagę uzyskanej w konkursie pozycji.

To jednak nie jedyna umiejętność policyjna, w której bardzo dobrze sprawdza się asp. sztab. Bartosiewicz. W marcu 2011 roku z bardzo dobrym wynikiem ukończył on kolejny kurs specjalistyczny i uzyskał uprawnienia instruktora strzelectwa, dzięki którym może swoją cenną wiedzę i doświadczenie przekazywać koleżankom i kolegom nie tylko z naszej jednostki, podczas doskonalenia zawodowego z zakresu strzelectwa.

Strzelectwo to jego pasja i zajmuje się nim nie tylko w ramach służbowych obowiązków. Bierze on udział w różnorodnych zawodach ze strzelectwa dynamicznego, na terenie całego kraju gdzie osiąga bardzo dobre wyniki i zajmuje czołowe miejsca.

Życzymy naszemu koledze dalszych sukcesów w życiu zawodowym i osobistym oraz powodzenia w przyszłorocznej już XI edycji konkursu na najlepszego policjanta garnizonu łódzkiego realizującego zadania z zakresu rozpoznania minersko-pirotechnicznego.