Informacje

Utrata prawa jazdy za przekroczenie prędkości

Koluszkowscy policjanci zatrzymali do kontroli kierującego mercedesem, który na drodze z ograniczeniem do 50 km/h pędził z prędkością 125 km/h. Mężczyźnie zostało już zatrzymane prawo jazdy. Otrzymał również mandat w wysokości 2 500 złotych i 10 punktów karnych. Policjanci kolejny raz apelują o przestrzeganie przepisów ruchu drogowego, prędkość i brawura to śmiertelne niebezpieczeństwo!

15 sierpnia 2022 roku policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji powiatu łódzkiego wschodniego, zatrzymali w miejscowości Tuszyn 39-letniego kierowcę mercedesa. Mężczyzna w obszarze zabudowanym przekroczył dozwoloną prędkość o 75 km/h. W chwili kontroli jechał 125 km/h. Za swoją brawurową jazdę mężczyzna stracił prawo jazdy, został ukarany mandatem w wysokości 2 500 złotych i punktami karnymi.

Policjanci apelują do kierujących, iż nadmierna prędkość to najbardziej śmiercionośna przyczyna wypadków drogowych, zagraża nie tylko kierującym i ich pasażerom ale również pieszym. Działania policyjne mają na celu przede wszystkim zmniejszenie ryzyka wypadków poprzez egzekwowanie od kierujących przestrzegania obowiązujących ograniczeń prędkości.

 

mł. asp. Aneta Kotynia

  • miernik prędkości pokazuje zmierzoną prędkość
Powrót na górę strony