Informacje

Policjant po służbie udaremnił jazdę nietrzeźwemu kierowcy

Kierownik sekcji wydziału konwojowego z łódzkiej komendy wojewódzkiej, w czasie wolnym od służby, zatrzymał nietrzeźwego pirata drogowego. 35-letni kierujący seatem miał w organizmie ponad 2,5 promila alkoholu. Teraz za swoje skrajnie nieodpowiedzialne zachowanie czyli kierowanie w stanie nietrzeźwości mężczyzna odpowie przed sądem. Grozi mu kara do 2 lat pozbawienia wolności.

Policjantem jest się zawsze, nie tylko na służbie. Potwierdził to nadkomisarz Sławomir Klimek kierownik sekcji Wydziału Konwojowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Łodzi. 17 września 2022 roku około godziny 6:30, w  czasie wolnym od służby,  policjant jechał ulicą Szkolną w Będzelinie w gminie Koluszki. Wówczas  zauważył w rowie seata. Natychmiast zareagował z myślą o udzieleniu pomocy kierującemu. Jak się okazało po otworzeniu drzwi pojazdu czuć było z jego wnętrza zapach alkoholu. Policjant natychmiast wezwał kierującego do oddania kluczyków, kiedy spotkał się z oporem  sam wyjął kluczyki ze stacyjki i wezwał koluszkowski patrol. Świadkiem tego zdarzenia był również inny kierujący, który zatrzymał się w miejscu zdarzenia. Sprawcą okazał się   35-letni mieszkaniec Koluszek, który tracąc panowanie nad pojazdem wpadł do przydrożnego rowu. Badanie jego stanu trzeźwości wykazało ponad 3,5 promila alkoholu w organizmie. Teraz za swoje skrajnie nieodpowiedzialne zachowanie odpowie przed sądem. Za kierowanie w stanie nietrzeźwości grozi kara do 2 lat więzienia.

Policjanci przypominają, że alkohol wydłuża czas reakcji, zaburza ostrość widzenia i powoduje problemy z oceną odległości. Nietrzeźwy kierujący przecenia własne umiejętności i błędnie ocenia sytuację na drodze. W ten sposób stwarza ogromne zagrożenie dla siebie i innych uczestników ruchu drogowego.

mł. asp. Aneta Kotynia

  • policjant w mundurze stoi przy radiowozie policyjnym
Powrót na górę strony