Ciężarna uciekała przed policyjną kontrolą - Informacje - Komenda Powiatowa Policji Łódź-Wschód

Informacje

Ciężarna uciekała przed policyjną kontrolą

Policjanci z koluszkowskiej ,,drogówki” zatrzymali po pościgu 22 -letnią kierującą osobowym renault, która nie zatrzymała się do kontroli. Kobieta w zaawansowanej ciąży uciekała przed policyjnym radiowozem w obawie przed konsekwencjami kierowania pojazdem mimo braku uprawnień. Teraz za swój czyn odpowie przed sądem. Grozi jej grzywna albo areszt, oraz sądowy zakaz prowadzenia pojazdów.

Tuż po północy 9 marca 2017 roku mundurowi z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji powiatu łódzkiego wschodniego pełniący służbę na terenie gminy Nowosolna zatrzymali do kontroli drogowej osobowe renault. Kierowca pojazdu nie miał jednak zamiaru się zatrzymać, przyspieszył i podjął ucieczkę. Policjanci natychmiastowo podjęli pościg, który w krótkim czasie zakończył się zatrzymaniem renault w ,,ślepej” uliczce. Okazało się że pojazdem kierowała 22-letnia mieszkanka jednej z pobliskich miejscowości w gminie Nowosolna. Kobieta w zaawansowanej ciąży była trzeźwa, okazało się jednak że nigdy nie posiadała uprawnień do kierowania pojazdami, a ucieczkę podjęła w obawie przed konsekwencjami prawnymi. Teraz za swoje nieodpowiedzialne zachowanie odpowie przed sądem. Grozi jej grzywna albo areszt, oraz sądowy zakaz prowadzenia pojazdów.

 

UWAGA !!!

Kodeks Wykroczeń

Część szczególna

Rozdział XI - Wykroczenia przeciwko bezpieczeństwu i porządkowi w komunikacji    

 

Art. 92. § 1. Kto nie stosuje się do znaku lub sygnału drogowego albo do sygnału lub polecenia osoby uprawnionej do kierowania ruchem lub do kontroli ruchu drogowego,podlega karze grzywny albo karze nagany.

§ 2. Kto w celu uniknięcia kontroli nie stosuje się do sygnału osoby uprawnionej do kontroli ruchu drogowego, nakazującego zatrzymanie pojazdu,podlega karze aresztu albo grzywny.

§ 3. W razie popełnienia wykroczenia określonego w § 2 można orzec zakaz prowadzenia pojazdów.