Komenda Powiatowa Policji Łódź-Wschód

rekrutacja

Aktualności

Zobacz SPOT
Aplikacja ,,Moja komenda"
Dzielnicowy bliżej nas
Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa
KPP ŁÓDŹ-WSCHÓD NA KANALE YOU TUBE

Najczęściej czytane

 1. Kontrole smogowe z udziałem policjantów

  Dzielnicowy z gminy Nowosolna uczestniczy w cyklicznych kontrolach prowadzonych przez urzędników na terenie gminy. Kontrolowane są przede wszystkim piece i materiał, który wykorzystywany jest do palenia.

 2. Chcesz zgłosić Policji przestępstwo lub wykroczenie? Nie musisz przychodzić do komendy !

  Chcesz zgłosić Policji przestępstwo lub wykroczenie? Nie musisz przychodzić do komendy! Możesz to zrobić przesyłając stosowną informację najlepiej pocztą tradycyjną lub alternatywnie pocztą elektroniczną. Aby Ci pomóc policjanci opracowali wzór takiego pisma. W poszczególnych polach wpisz odpowiednie informacje. Gotowe pismo (wraz z załącznikami) wyślij na adres pocztowy komendy lub komisariatu. Pamiętaj, że możesz to zrobić również drogą elektroniczną. Adresy e-mail znajdziesz na stronie internetowej danej jednostki policji.

 3. Koluszkowscy policjanci wraz z urzędnikami celno – skarbowymi zarekwirowali nielegalne automaty do gier

  Wspólne działania koluszkowskich kryminalnych oraz funkcjonariuszy Urzędu Celno –Skarbowego doprowadziły do zabezpieczenia czterech nielegalnych automatów do gier hazardowych. Posiadanie takich urządzeń w lokalach zagrożone jest karą w wysokości 100 tys. zł od jednego automatu, natomiast za organizowanie gier hazardowych grozi kara pozbawienia wolności do 3 lat.

 4. Siła kobiet w niebieskim mundurze… to już 95 lat

  Coraz więcej kobiet decyduje się włożyć mundur i pełnić służbę. Nie jest łatwo łączyć pracę policjantki z życiem domowym, szczególnie kiedy w domu czekają małe dzieci, które potrzebują tak wiele uwagi i obecności mamy. A służba jak wiadomo wiąże się z nocnymi dyżurami, przedłużającymi się godzinami w pracy czy nagłymi wezwaniami do zdarzeń. Każdego dnia policjantki z powiatu łódzkiego wschodniego udowadniają swoją siłę oraz to, że wszystko da się pogodzić. W Koluszkach, Tuszynie, Rzgowie i Andrespolu służy 27 policjantek. W tym roku obchodzimy 95. Rocznicę powołania Policji Kobiecej. Przez blisko 100 lat tak wiele się zmieniło…

 5. Policjanci prowadzą zbiórkę dla najbardziej potrzebujących

  Z inicjatywy policjantów z Komisariatu Policji w Tuszynie powstała zbiórka ubrań, zabawek, artykułów szkolnych, przedmiotów gospodarstwa domowego, które zostaną przekazane dla najbardziej potrzebujących osób w Tuszynie i gminie. Zbiórka trwa do 18 października 2019 roku, tego dnia zebrane dary zostaną przekazane do MOPSu w Tuszynie i trafią do najbardziej potrzebujących. W szlachetną akcję włączyli się mundurowi z całego powiatu łódzkiego wschodniego. Odzież i inne przedmioty można przekazywać do KP Tuszyn pok. 20 sierż. szt. Magdalenie Sochaczewskiej bądź do KPP w Koluszkach.

 6. Miłośnicy trunków zatrzymani przez tuszyńskich policjantów

  Policjanci z komisariatu w Tuszynie zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy dopuścili się kradzieży z włamaniem do supermarketu. 30 i 23 – letni mieszkańcy Tuszyna wynieśli ze sklepu alkohol o łącznej wartości ponad 1 700 zł. Dzięki szybkiemu działaniu mundurowych i doskonałemu rozpoznaniu terenu sprawcy zostali zatrzymani już po krótkim czasie od zgłoszenia. Za kradzież z włamaniem grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

 7. Skrajna nieodpowiedzialność mężczyzny objętego kwarantanną

  Skrajną nieodpowiedzialnością wykazał się mieszkaniec powiatu łódzkiego wschodniego. Mężczyzna podczas kwarantanny domowej postanowił wyjść z domu. Swoim zachowaniem zlekceważył nie tylko bezpieczeństwo własne ale i innych osób. Jego sprawa swój finał będzie miała w sądzie. Policjanci w całej Polsce jak i w powiecie łódzkim wschodnim sprawdzają osoby, które zostały zakwalifikowane przez służby sanitarne do kwarantanny. Mundurowi przede wszystkim sprawdzają czy takie osoby respektują ciążący na nich obowiązek. Codziennie zmienia się liczba osób przebywających w wyznaczonym miejscu. Jednak nie wszyscy objęci kwarantanną rozumieją powagę sytuacji i swoją bezmyślnością narażają zdrowie innych osób.

 8. Nieuczciwi pracownicy ukradli płyny do dezynfekcji za blisko 9 tys. złotych

  Trzej pracownicy jednej z firmy usytuowanej na terenie Rzgowa wynosili towar w postaci płynów do dezynfekcji . Wartość skradzionego mienia to blisko 9 tys zł. Jak ustalili rzgowscy policjanci przestępcze trio działało od 1 do 31 marca 2020 roku. Łupem padło 887 sztuk płynów. Mężczyźni usłyszeli już zarzuty kradzieży za co grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

 9. Koluszkowscy policjanci pobiegli dla kobiet

  8 marca 2020 roku w Łodzi odbyła się impreza charytatywna „Pobiegnijmy dla kobiet”. Organizatorami imprezy były Komenda Wojewódzka Policji w Łodzi wspólnie z Zarządem Wojewódzkim NSZZ Policjantów. Głównym celem biegu było wsparcie kobiet przebywających wraz z dziećmi w Domu Samotnej Matki w Łodzi. Z każdego wpisowego organizator przekazał 25 zł. W ten sposób zebrano 8 750 zł. Udział w biegu wzięli również koluszkowscy policjanci.

 10. Jesteśmy jedną drużyną - łączy nas piłka

  Z okazji święta służby cywilnej przypadający na dzień 11 listopada 2018 roku pracownicy koluszkowskiej komendy rozegrali między sobą mecz piłki siatkowej. Sportowe spotkanie przyczyniło się do wspólnego zintegrowania wszystkich pracowników w miłej atmosferze.

Tagi

Linki