Ważne informacje - 5 artykułów

Aktualności

Najczęściej czytane

 1. Zaginiony Mateusz Mikołajczyk

  Policjanci z Komendy Powiatowej Policji powiatu Łódzkiego Wschodniego poszukują zaginionego Mateusza Mikołajczyka, który był widziany po raz ostatni 21 lipca 2024 roku w miejscu zamieszkania w gminie Andrespol.

 2. Policjanci zauważyli mężczyznę stojącego na poboczu, wpadł z narkotykami

  Koluszkowski patrol zauważył młodego mężczyznę na poboczu drogi, który na widok mundurowych natychmiast wsiadł do forda i zgasił samochód oraz światła. Policjanci postanowili skontrolować 21-latka. Znaleźli ukryte narkotyki w portfelu i w paczce po papierosach. W jego mieszkaniu znaleźli też marihuanę. 21-letni mieszkaniec gminy Koluszki został zatrzymany, usłyszał już zarzut posiadania narkotyków za co grozi kara do 3 lat więzienia.

 3. Przestępczy duet zatrzymany

  Wspólne nocne działania łódzkich i koluszkowskich policjantów doprowadziły do zatrzymania mężczyzny w wieku 45 lat i kobiety w wieku 37 lat. Para dopuszczała się kradzieży przewodów telekomunikacyjnych. Nielegalny proceder odbywał się w powiecie Łódzkim Wschodnim oraz w Łodzi. Oboje usłyszeli już zarzuty kradzieży, 45-latek działał w warunkach recydywy, odpowie również za posiadanie narkotyków oraz posługiwanie się kradzionymi tablicami rejestracyjnymi. Najbliższe miesiące spędzi za kratkami.

 4. Tragiczny wypadek w Lipinach

  Koluszkowscy policjanci pod nadzorem prokuratury wyjaśniają okoliczności tragicznego w skutkach wypadku drogowego w Lipinach w gminie Nowosolna, na drodze krajowej 72. W zdarzeniu udział brały trzy pojazdy: ford, honda i kia. Na miejscu śmierć poniosła 67-letnia pasażerka kii, a 92-letni kierujący fordem zmarł w szpitalu. Na miejscu przez kilka godzin policjanci wykonywali czynności oraz zabezpieczali miejsce zdarzenia.

 5. Upały i burze - policjanci apelują o rozsądek i rozwagę!

  Burza zawsze stanowi zagrożenie, niezależnie czy jest na nią wydane ostrzeżenie czy nie. Dlatego warto znać kilka zasad, które uchronią nas przed niebezpieczeństwem. Prawidłowe zachowanie powinno być uzależnione od miejsca, w którym spotkamy się z wyładowaniami atmosferycznymi. Upały to szczególnie trudny czas dla osób starszych, dzieci i zwierząt. Nawet jeżeli wydaje się nam, że załatwienie jakiejś sprawy zajmie chwilę, nie pozostawiajmy naszych podopiecznych samych w zamkniętym samochodzie. Brak wyobraźni, roztargnienie, czy zwyczajnie bezmyślność może doprowadzić do tragedii.

 6. Koluszkowscy policjanci zabezpieczali międzynarodowy wyścig kolarski

  Nad bezpieczeństwem uczestników wyścigu czuwali policjanci. Wskazywali lokalnym kierowcom objazdy, by umożliwić kolarzom bezproblemowy dojazd do mety. Mundurowi strzegli nie tylko uczestników zawodów, dbali również o bezpieczeństwo publiczności.

 7. Kierował ciężarówką mając ponad 2 promile

  Nieodpowiedzialny 34-latek na drodze S-8 kierował ciężarówką wraz z naczepą. Funkcjonariuszy ITD poinformował inny kierujący, którego zaniepokoił tor jazdy ciężarówki. Przybyli na miejsce koluszkowscy policjanci potwierdzili, iż mężczyzna miał ponad 2 promile alkoholu w organizmie. Teraz za jego skrajnie nieodpowiedzialne zachowanie grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności, stracił też prawo jazdy.

 8. Koluszkowscy policjanci zatrzymali 30-latka na podwójnym gazie i z mefedronem

  Policjanci z Koluszek w nocy zatrzymali do kontroli volkswagena, który miał niesprawne oświetlenie. Za kierownicą siedział 30-letni mieszkaniec gminy Brójce. Mężczyzna prowadził pojazd mając prawie 2 promile alkoholu w organizmie. Przy sobie miał również mefedron. Został natychmiast zatrzymany, usłyszał już zarzuty kierowania w stanie nietrzeźwości oraz posiadania narkotyków. Postępowanie w tej sprawie prowadzą koluszkowscy policjanci.

 9. Burmistrz i policjant z Koluszek wyróżnieni podczas Wojewódzkich Obchodów Święta Policji w Łodzi

  Ustawą Sejmu II Rzeczypospolitej z dnia 24 lipca 1919 roku powołana została Policja Państwowa. W tym roku przypada 105. rocznica tego wydarzenia, a na jego pamiątkę dzień 24 lipca ustanowiono Świętem Policji. 17 lipca 2024 roku dla uczczenia tej wyjątkowej daty, odbyły się Wojewódzkie Obchody Święta Policji łódzkiego garnizonu. Podczas wręczenia medali Burmistrz Miasta Koluszki Pan Waldemar Chałat otrzymał Złoty Medal za Zasługi dla Policji. Natomiast koluszkowski policjant został nagrodzony Brązową Odznaką Zasłużony Policjant.

 10. Policjanci i przedstawiciele Starostwa Powiatowego Łódź Wschód uczestniczyli w pikniku rodzinnym

  13 lipca 2024 roku przy Atlas Arenie, odbył się piknik rodzinny pod hasłem ,,Bezpieczne wakacje z mundurem”. W imprezę zaangażowanych zostało wiele służb mundurowych. Swoje stanowisko zaprezentowali również Komenda Powiatowa Policji i Starostwo Powiatowe powiatu Łódzkiego Wschodniego. Natomiast w biegu udział wzięli policjanci i ich pociechy oraz mieszkańcy naszego powiatu. Podczas prezentacji swoich umiejętności oraz stanowisk wyposażonych w sprzęt specjalistyczny, funkcjonariusze przybliżali zebranym swoją pracę oraz promowali ideę bezpiecznego stylu życia.

Tagi

dzielnicowy bliżej nas policjanci apelują nietrzeźwy kierujący nietrzeźwy wrd kręci mnie bezpieczeństwo policjanci WRD przekroczenie prędkości zatrzymany bezpieczeństwo na drodze narkotyki poszukiwany KP Tuszyn ruch drogowy Moja Komenda konkurs bezpieczeństwo bezpieczne ferie promocja zawodu cyberprzemoc kradzież opi wypadek wypadek śmiertelny obywatelskie ujęcie kpp koluszki bezpieczne wakacje bezpieczeństwo ruchu drogowego odblaski pp andrespol koluszkowscy policjanci kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą Zostań jednym z nas kpp lodz wschod środki odurzające kradzież z włamaniem dzielnicowi zarzuty marihuana kpp łodz wschod zatrzymani kryminalni przedszkolaki KMZB policjanci profilaktyka dzielnicowy KP Rzgów prelekcje uczniowie

Linki

Powrót na górę strony