Ważne informacje - 5 artykułów

rekrutacja

Aktualności

Aplikacja ,,Moja komenda"
Dzielnicowy bliżej nas
Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa
KPP ŁÓDŹ-WSCHÓD NA KANALE YOU TUBE
Sisi

Najczęściej czytane

 1. Kobieta – policjantka, mama, żona, córka, siostra, przyjaciółka

  Każdego dnia policjantki z powiatu Łódzkiego Wschodniego patrolują ulice, podejmują interwencje, przeprowadzają kontrole drogowe, zabezpieczają miejsce zdarzenia, zatrzymują osoby poszukiwane, szukają zaginionych. Pracują przy rozpracowywaniu i ustalaniu sprawców przestępstw. Uczestniczą w zabezpieczeniach imprez masowych, konwojują zatrzymanych, wspierają ofiary przemocy oraz pracują z dziećmi i młodzieżą. Jednak kiedy zdejmują mundur pełnią najważniejsze życiowe role…

 2. Historia, która wzruszyła policjantów

  Wszystko zaczęło się od zdarzenia drogowego w Tuszynie, w którym uczestniczyła nastolatka. Jej rower, którym jechała został uszkodzony. Był to jej jedyny środek transportu aby dojechać do szkoły oddalonej o kilkanaście kilometrów. Dziewczynka pokonywała tę odległość każdego dnia, bez względu na porę roku. Jej niezwykła skromność i życiowa historia ujęła tuszyńskich policjantów, którzy zorganizowali dla nastolatki nowy, sprawny rower.

 3. Policjanci rozmawiali z młodzieżą o przemocy rówieśniczej

  Czym jest przemoc rówieśnicza, jakie zagrożenia niesie cyberprzemoc? Jak trujące są e-papierosy i alkohol oraz na czym polega odpowiedzialność prawna nieletnich? To główne pytania, na które odpowiadali koluszkowscy policjanci podczas spotkania z uczniami podstawówki w Będzelinie. Przedstawili również na czym polega służba w niebieskim mundurze.

 4. Obywatelskie ujęcie kompanów od kieliszka

  Dwóch świadków zareagowało kiedy przypadkowo poznany mężczyzna chciał odjechać ze stacji volkswagenem będąc pod wpływem alkoholu. Mężczyźni próbowali odebrać kluczyki 36-latkowi i udaremnić jego dalszą jazdę. Badanie jego stanu trzeźwości wykazało ponad 2,5 promila alkoholu. Mężczyzna został zatrzymany, usłyszał już zarzut kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości co zagrożone jest karą do 2 lat pozbawienia wolności.

 5. Zatrzymany za posiadanie środków odurzających

  Koluszkowscy policjanci zatrzymali do kontroli bmw, ponieważ mieli podejrzenia, iż kierujący może mieć przy sobie środki odurzające. Jak się okazało znaleźli przy 37-latku kilkanaście gramów marihuany oraz produkty spożywcze zawierające również narkotyki. Usłyszał już zarzut posiadania środków odurzających co zagrożone jest karą do 3 lat pozbawienia wolności. Postępowanie w tej sprawie prowadzą policjanci pod nadzorem prokuratury.

 6. Jak wygląda służba w Policji?

  Na czym polegają etapy rekrutacji do służby? Wymogi formalne i procedura kwalifikacyjna, co to jest kurs podstawowy? Jak wygląda służba w policyjnym mundurze i jaka jest ścieżka kariery? O tym wszystkim opowiadały koluszkowskie i łódzkie policjantki podczas spotkania z licealistami klas mundurowych w Wiśniowej Górze.

 7. Chciał się odegrać na małżonce dzwoniąc na numer alarmowy

  Policjanci z Koluszek i Andrespola przez dłuższy czas próbowali odnaleźć mężczyznę, który dzwoniąc na numer alarmowy oświadczył, iż chce odebrać sobie życie. Jak się okazało 62-latek był pod wpływem alkoholu i jak stwierdził nie miał myśli samobójczych a jedynie chciał nastraszyć swoją żonę, z którą się pokłócił. Wywołanie fałszywego alarmu to skrajna nieodpowiedzialność i bezmyślność, wykroczenie to zagrożone karą aresztu, ograniczenia wolności czy grzywny.

 8. Pod spodniami ukrył skradzione spodenki

  Tuszyńscy policjanci zatrzymali mężczyznę, który pracując w jednej z firm wysyłkowych na terenie powiatu łódzkiego wschodniego, ukradł dwie sztuki spodenek męskich o łącznej wartości ponad 650 zł. Za kradzież grozi kara do 5 lat więzienia.

 9. Odprawa roczna w Komendzie Powiatowej Policji powiatu Łódzkiego Wschodniego

  28 lutego 2023 roku w sali konferencyjnej Komendy Powiatowej Policji z siedzibą w Koluszkach, odbyła się odprawa roczna. Spotkanie było poświęcone podsumowaniu wyników i osiągnięć policyjnych uzyskanych przez policjantów w 2022 roku. W odprawie uczestniczyła kadra kierownicza Policji powiatu Łódzkiego Wschodniego.

 10. Słoneczna pogoda sprzyja rowerzystom i motocyklistom - pamiętajmy o bezpieczeństwie na drodze i oślepiającym słońcu.

  Słoneczna pogoda i coraz cieplejsze dni to znak, że na drogach możemy spotkać większą liczbę rowerzystów i motocyklistów. Pamiętajmy jednak o bezpieczeństwie i ostrożności na drodze. Oślepiające słońce ogranicza widoczność i nie trudno aby doszło do zderzenia z cyklistą. Główne przyczyny wypadków w ruchu drogowym to niezmiennie: niedostosowanie prędkości do warunków ruchu, nieprawidłowe wyprzedzanie czy też wymuszanie pierwszeństwa przejazdu. Apelujemy do wszystkich motocyklistów o bezpieczną i ostrożną jazdę.

Tagi

kpp koluszki kręci mnie bezpieczeństwo obywatelskie ujęcie kradzież z włamaniem uczniowie profilaktyka bezpieczeństwo Moja Komenda przekroczenie prędkości KP Rzgów konkurs opi zarzuty wrd prelekcje nietrzeźwy cyberprzemoc Zostań jednym z nas bezpieczne wakacje ruch drogowy promocja zawodu marihuana wypadek odpowiedzialnosc karna nieletnich narkotyki kryminalni dzielnicowy bliżej nas kpp lodz wschod kpp łodz wschod bezpieczne ferie KMZB bezpieczeństwo na drodze odblaski pp andrespol dzielnicowi dzielnicowy bezpieczeństwo ruchu drogowego nietrzeźwy kierujący policjanci zatrzymani wypadek śmiertelny środki odurzające kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą koluszkowscy policjanci zatrzymany KP Tuszyn kradzież poszukiwany przedszkolaki policjanci apelują

Linki

Powrót na górę strony