Komenda Powiatowa Policji Łódź-Wschód

rekrutacja

Aktualności

Zobacz SPOT
Aplikacja ,,Moja komenda"
Dzielnicowy bliżej nas
Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa
KPP ŁÓDŹ-WSCHÓD NA KANALE YOU TUBE

Najczęściej czytane

 1. Pomoc dzielnicowego i asystenta rodziny

  Dzielnicowy z Komendy Powiatowej Policji powiatu łódzkiego wschodniego mł.asp. Michał Piekarski wraz z asystentem rodziny Miejsko-Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Koluszkach Agnieszką Szyk pomogli najbardziej potrzebującym rodzinom. Dzięki wspólnej inicjatywie osiem rodzin otrzymało paczki świąteczne.

 2. Policjanci prowadzą zbiórkę dla najbardziej potrzebujących

  Z inicjatywy policjantów z Komisariatu Policji w Tuszynie powstała zbiórka ubrań, zabawek, artykułów szkolnych, przedmiotów gospodarstwa domowego, które zostaną przekazane dla najbardziej potrzebujących osób w Tuszynie i gminie. Zbiórka trwa do 18 października 2019 roku, tego dnia zebrane dary zostaną przekazane do MOPSu w Tuszynie i trafią do najbardziej potrzebujących. W szlachetną akcję włączyli się mundurowi z całego powiatu łódzkiego wschodniego. Odzież i inne przedmioty można przekazywać do KP Tuszyn pok. 20 sierż. szt. Magdalenie Sochaczewskiej bądź do KPP w Koluszkach.

 3. Jesteśmy jedną drużyną - łączy nas piłka

  Z okazji święta służby cywilnej przypadający na dzień 11 listopada 2018 roku pracownicy koluszkowskiej komendy rozegrali między sobą mecz piłki siatkowej. Sportowe spotkanie przyczyniło się do wspólnego zintegrowania wszystkich pracowników w miłej atmosferze.

 4. Koluszkowscy policjanci przekazali prezenty dla dzieci z Domu Małego Dziecka i pobiegli dla nich w biegu charytatywnym.

  14 grudnia 2019 roku został zorganizowany przez Komendę Wojewódzką Policji w Łodzi Charytatywny Bieg dla Domu Małego Dziecka w Łodzi. Całe przedsięwzięcie odbyło się pod hasłem „Zostań Niebieskim Mikołajem”. Policjanci z koluszkowskiej komendy wraz z uczniami klas mundurowych z Wiśniowej Góry przebiegli dystans 2,5 km i 5 km. Dodatkowo od pracowników i policjantów naszej jednostki zostały przekazane dla dzieci prezenty.

 5. Szkolenie dotyczące szkodliwości alkoholu

  16 grudnia 2019 roku w Miejskim Ośrodku Kultury w Koluszkach odbyło się szkolenie, której inicjatorem był Urząd Miejski, Gminna Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych, policjanci i pedagodzy z Koluszek. Tematem przewodnim szkolenia był zgubny wpływ alkoholu na zdrowie i funkcjonowanie człowieka oraz konsekwencje prawne sprzedaży alkoholu nieletnim. Celem szkolenia miało być uświadomienie sprzedawców i właścicieli sklepów w kwestii sprzedaży napojów alkoholowych nieletnim lub osobom nietrzeźwym.

 6. Pamiętamy

  Każdego roku w tym szczególnym okresie Świąt Bożego Narodzenia pamiętamy o najbliższych, którzy nie zasiądą z nami do wigilijnego stołu. Pamiętamy również o policjantach, którzy odeszli na „wieczną służbę”.

 7. Fajerwerki a bezpieczeństwo

  Nadchodzi najbardziej oczekiwana noc - Sylwester. Większość z nas chce przeżyć ten czas w niezapomniany i huczny sposób. Warto jednak w czasie przygotowań do powitania Nowego Roku pomyśleć o zasadach bezpiecznego obchodzenia się z fajerwerkami.

 8. ,,Bądź widoczny” dzięki temu dotrzesz bezpiecznie do bliskich

  Tuż przed Świętami Bożego Narodzenia to czas powrotów, zakupów, pośpiechu aby zdążyć ze wszystkim na czas, aby dotrzeć jak najszybciej do swoich bliskich. W przedświątecznej gorączce nie zapominajmy o swoim bezpieczeństwie, abyśmy byli widoczni na drodze oraz cali i zdrowi dotarli do domów. W bezpiecznym dotarciu do celu pomagali mieszkańcom Rzgowa i gminy dzielnicowi wraz z burmistrzem.

 9. Za mundurem ...kobiety sznurem

  Co piąty funkcjonariusz Policji w województwie łódzkim to kobieta. W garnizonie łódzkim służbę pełni 5886 policjantów , 1145 to panie. Wśród nich jest 127 oficerów, 328 aspirantów, 509 podoficerów i 181 posterunkowych. Są wśród nich absolwentki tak nietypowych kierunków studiów jak geologia, muzykologia, teologia, wzornictwo, zootechnika.

 10. Uroczysta inauguracja roku szkolnego w LO im. Jana Karskiego w Wiśniowej Górze. Podpisanie porozumienia o współpracy i objęciu patronatem Klasy Mundurowej przez KPP Łódź-Wschód

  W dniu dzisiejszym miała miejsce uroczysta inauguracja roku szkolnego 2017/2018 w nowo powstałym Liceum Ogólnokształcącym im. Jana Karskiego w Wiśniowej Górze. W szkole utworzono klasę o profilu ogólnym oraz dwie klasy o profilu mundurowym. W trakcie uroczystości pomiędzy przedstawicielami służb mundurowych w tym reprezentowanej przez Komendanta insp. Krzysztofa Dąbrowskiego, Komendy Powiatowej Policji powiatu łódzkiego wschodniego a panią Dyrektor LO Dorotą Salską zostało podpisane porozumienie o nawiązaniu współpracy i objęcie patronatem Klasy Mundurowej, gwarantujące jednocześnie wsparcie dla nauczycieli w realizacji innowacji pedagogicznej przygotowującej młodzież do pracy w służbach mundurowych.

Tagi

Linki