Komenda Powiatowa Policji Łódź-Wschód

Aktualności

Najczęściej czytane

 1. Wpadli z narkotykami podczas kontroli drogowej

  Policjanci z Andrespola w nocy skontrolowali fiata punto jadącego bez włączonych świateł mijania. Okazało się, że 28-letni kierujący i jego 23-letni pasażer mieli przy sobie środki odurzające. Łącznie policjanci zabezpieczyli ponad 18 gramów marihuany i amfetaminy. Mężczyźni zostali zatrzymani i usłyszeli zarzuty posiadania środków odurzających, za co grozi kara do 3 lat więzienia.

 2. Policyjny pościg za nietrzeźwym kierującym

  Rzgowscy policjanci postanowili skontrolować opla, ponieważ mieli podejrzenie, że jego kierujący może być nietrzeźwy. Kiedy próbowali zatrzymać pojazd i zrównali się z nim kierujący spojrzał na radiowóz i zaczął uciekać. Funkcjonariusze natychmiast ruszyli za nim. Kiedy samochód zakopał się w polu mężczyzna zaczął uciekać pieszo. Policjanci również wybiegli z radiowozu i gonili kierującego, po kilkuset metrach został zatrzymany przez rzgowskich mundurowych. Jak się okazało mężczyzna był pijany. Teraz za swoje skrajnie nieodpowiedzialne zachowanie usłyszy zarzuty niezatrzymania się do kontroli drogowej oraz kierowania w stanie nietrzeźwości. Za takie przestępstwa grozi łącznie kara do 5 lat pozbawienia wolności. Dochodzenie w tej sprawie prowadzą tuszyńscy policjanci.

 3. Obywatelskie ujęcie dwóch nietrzeźwych kierujących

  W nocy 24 sierpnia 2020 roku w Justynowie i Koluszkach przypadkowi świadkowie ujęli dwóch nietrzeźwych kierujących. Czujni obywatele powiatu łódzkiego wschodniego udaremnili dalszą jazdę nieodpowiedzialnym kierowcom i powiadomili policję.

 4. Policjanci zlikwidowali magazyn kontrabandy

  Koluszkowscy kryminalni z zespołu do walki z Przestępczością Gospodarczą i Korupcją zabezpieczyli kontrabandę tytoniową w sklepie na terenie gminy Andrespol. W ręce mundurowych wpadło łącznie 16 kg tytoniu oraz prawie 16 tys. sztuk papierosów bez polskich znaków akcyzy. Wartość uszczuplenia Skarbu Państwa wstępnie oszacowano na 28 tys. zł. Za paserstwo akcyzowe grozi kara do 3 lat więzienia oraz wysoka grzywna.

 5. Narkotyki w poduszce powietrznej

  Koluszkowscy policjanci zwalczający przestępczość narkotykową zatrzymali dwóch 34-latków, którzy posiadali przy sobie marihuanę i amfetaminę. Jeden z mężczyzn ukrył amfetaminę w fiacie seicento w miejscu poduszki powietrznej. Obaj zatrzymani odpowiedzą za posiadanie środków odurzających, za co grozi kara do 3 lat więzienia.

 6. Policyjny pościg za nietrzeźwą 19 - latką

  Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego koluszkowskiej jednostki policji zauważyli volkswagena, który jechał z dużą prędkością. Kiedy próbowali zatrzymać pojazd do kontroli kierująca dodała gazu i zaczęła uciekać. Mundurowi natychmiast ruszyli w pościg za nieodpowiedzialnym kierowcą, który dodatkowo przejechał na czerwonym świetle na skrzyżowaniu. Kiedy stróże prawa udaremnili dalszą ucieczkę kierującej okazało się, że 19 – latka jest pijana. Teraz za swoje skrajnie nieodpowiedzialne zachowanie usłyszy zarzuty niezatrzymania się do kontroli drogowej oraz kierowania w stanie nietrzeźwości. Za takie przestępstwa grozi łącznie kara do 5 lat pozbawienia wolności. Dodatkowo kobieta odpowie za popełnione wykroczenia. Dochodzenie w tej sprawie prowadzą tuszyńscy policjanci.

 7. W drodze na służbę policjantka z Tuszyna zaopiekowała się błąkającym pieskiem

  Policjanci nie pierwszy raz udowadniają, że mają ogromne serca. Policjantka z Komisariatu Policji w Tuszynie jadąc na popołudniową służbę zauważyła na jednej z ulic Rzgowa błąkającego się malutkiego psa. Uciekał w deszczu między przejeżdżającymi samochodami. Niestety nikt nie zareagował poza sierż. sztab. Magdaleną Sochaczewską. Od razu zagubiony pupil znalazł schronienie w jej ramionach. A po niespełna 2 godzinach trafił do zaniepokojonej właścicielki.

 8. Ciekawy projekt dzielnicowego ze Rzgowa

  Dzielnicowy ze rzgowskiego komisariatu wpadł na pomysł zorganizowania bezpłatnego punktu kontroli pojazdów. Wspólnie z Urzędem Miasta w Rzgowie oraz autoryzowanym dealerem samochodów, taki punkt pojawił się 28 sierpnia 2020r w Starowej Górze. Kontrolowano ustawienie świateł i stan płynów eksploatacyjnych. Z uwagi na ostatni weekend wakacji, nie brakowało chętnych do sprawdzenia stanu swojego pojazdu.

 9. Policjanci znaleźli plantację konopi w polu kukurydzy

  Policjanci z Andrespola zlikwidowali plantację konopi, która rosła w polu kukurydzy w gminie Nowosolna. Łącznie zabezpieczyli 22 krzewy o wysokości od 0,5 do 1,2 metra. Z takiej ilości roślin można uzyskać prawie pół kilograma marihuany. Dzięki pracy mundurowych narkotyki nie trafią na czarny rynek.

 10. Podzielili się tym co najcenniejsze...

  Krew…to najcenniejszy dar jakim możemy podzielić się z innymi, ratuje życie! Koluszkowscy policjanci po raz kolejny wykazali się wielką solidarnością i wspierali akcję zbiórki krwi zorganizowaną przez bełchatowskich mundurowych.

Tagi

dzielnicowy narkotyki ruch drogowy KP Tuszyn pp andrespol bezpieczna droga do szkoły odpowiedzialnosc karna nieletnich bezpieczeństwo ruchu drogowego uczniowie konkurs prelekcje obywatelskie ujęcie nietrzeźwy kpp lodz wschod dzielnicowy gm. Koluszki zatrzymani promocja zawodu kpp łodz wschod wrd dzielnicowy gm. Andrespol dzielnicowy bliżej nas kryminalni Policja policjanci przedszkolaki zatrzymany bezpieczne wakacje rekrutacja bezpieczeństwo na drodze dzielnicowi bezpieczne ferie profilaktyka środki odurzające wypadek koluszkowscy policjanci kpp koluszki nietrzeźwy kierujący Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa bezpieczeństwo prewencja kradzież KP Rzgów KMZB kręci mnie bezpieczeństwo służba w Policji marihuana Moja Komenda cyberprzemoc zarzuty kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą

Linki