Komenda Powiatowa Policji Łódź-Wschód

Aktualności

Zobacz SPOT
Aplikacja ,,Moja komenda"
Dzielnicowy bliżej nas
Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa
KPP ŁÓDŹ-WSCHÓD NA KANALE YOU TUBE

Najczęściej czytane

 1. Nieuczciwi pracownicy usłyszeli zarzuty

  Trzech mężczyzn zostało zatrzymanych przez kryminalnych z Koluszek. Dzięki ustaleniom policjanta prowadzącego sprawę ustalono, że kradli elementy metalowe, stalowe rury i pręty o wartości blisko 100 tys. złotych. Mężczyźni towar kradli z firmy, w której pracowali. Usłyszeli już zarzuty. Teraz grozi im kara do 5 lat pozbawienia wolności.

 2. Poszukiwany listem gończym trafił za kratki

  Ukrywający się przed organami ścigania 36-latek wpadł w ręce kryminalnych z koluszkowskiej komendy. Dzięki swojej wnikliwej pracy stróże prawa namierzyli i zaskoczyli mężczyznę w Andrespolu. Był on poszukiwany listem gończym. Teraz mieszkaniec Tuszyna najbliższe 5 lat spędzi za kratkami.

 3. Promocja zawodu policjanta

  Dzięki inicjatywie i zaangażowaniu w promocję zawodu przedstawicieli Komendy Powiatowej Policji w Koluszkach po raz kolejny uczniowie klas mundurowych z LO w Wiśniowej Górze mieli okazję poznać tajniki zawodu policjanta. Licealiści tego dnia wybrali się do Warszawy z policjantami i pracownikami koluszkowskiej komendy,aby bliżej przyjrzeć się mundurowym, którzy swoją codzienną służbę pełnią w powietrzu i na wodzie. Lotnisko Policyjne Warszawa – Bienice, Komisariat Rzeczny w Warszawie wywarły na młodych ludziach duże wrażenie. Nie zabrakło również lekcji historii powstania i funkcjonowania formacji policyjnych na przestrzeni lat w Muzeum Policji Komendy Głównej Policji w Warszawie

 4. ,,Dobra Pani” czytana słuchaczom przez policjantki z Tuszyna

  Policjantki z Komisariatu Policji w Tuszynie po raz kolejny wzięły udział w 8 edycji Narodowego Czytania 2019 ,,Nowele Polskie”. Przedsięwzięcie już od 8 lat organizowane jest przez Miejską Bibliotekę w Tuszynie. Na placu Reymonta spotkali się przedstawiciele różnych instytucji, władz samorządowych oraz uczniowie, przedszkolacy i mieszkańcy miasta aby wspólnie uczestniczyć w tej niezwykłej akcji. Nie mogło również zabraknąć policjantek tuszyńskiej Policji na co dzień pracujących w Zespole ds. Wykroczeń sierz. szt. Magdalena Sochaczewska i sierż. szt. Milena Latosińska czytały najmłodszym pociechom książkę pt: ,,Dobra Pani” E. Orzeszkowej.

 5. Utonęła 47-letnia kobieta

  Policjanci pod nadzorem prokuratury wyjaśniają okoliczności śmierci 47-letniej kobiety. Jej ciało wyłowiono ze zbiornika wodnego w Kotlinach.

 6. Policja poszukuje świadków zdarzenia, do którego doszło w dniu 14 sierpnia 2019 r. na ternie leśnym w Kraszewie.

  Policjanci z KPP Łódź Wschód poszukują świadków zdarzenia, którzy w dniu 14 sierpnia 2019 r. w Kraszewie w okolicach ul. Szyszkowej i ul. Ustronnej (teren leśny) przebywali w tym miejscu w godzinach 17:00-19:00.

 7. Pogrążył ich zapach paliwa...

  Funkcjonariusze z Komisariatu Policji w Rzgowie zatrzymali dwóch łodzian, którzy usiłowali ukraść paliwo ze zbiornika samochodu ciężarowego. Mężczyźni przyjechali do Rzgowa aby ukraść paliwo z ciężarówki. Jeden z nich uszkodził zamek zbiornika paliwa. Jego kompan czekał na sygnał w samochodzie specjalnie przygotowanym do kradzieży paliwa. Kradzież to przestępstwo zagrożone karą do 5 lat więzienia.

 8. Poprawa bezpieczeństwa mieszkańców poprzez KMZB to priorytet policjantów

  Od początku istnienia Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa w powiecie łódzkim wschodnim naniesionych zostało 5 061 zgłoszeń, natomiast w samej miejscowości Kalinko w gminie Rzgów tych zagrożeń naniesiono aż 684. Zgłoszenia te w większości dotyczą zagrożeń związanych z przekroczeniem dozwolonej prędkości. W związku z tym policjanci powiatu łódzkiego wschodniego spotkali się z władzami Rzgowa oraz mieszkańcami Kalinka aby omówić temat bezpieczeństwa mieszkańców.

 9. Nie zdążyli posprzątać ze stołu narkotyków przed niespodziewaną wizytą kryminalnych

  Kryminalni z Koluszek podczas czynności, które wykonywali do jednej z prowadzonych spraw zawitali do jednego z domów w Andrespolu. Nieoczekiwana wizyta policjantów zaskoczyła dwóch znajomych, którzy nie zdążyli posprzątać narkotyków ze stołu. Policjanci zatrzymali 34-latka i 28-latka. Mężczyźni usłyszeli już zarzuty.

 10. Bezpieczna droga do szkoły w Koluszkach i powiecie łódzkim wschodnim

  Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Koluszkach od poniedziałku przez cały tydzień pełnią służbę w rejonie szkół, które funkcjonują w naszym mieście oraz całej gminie. Mundurowi zwracają szczególnie uwagę na wszelkie nieprawidłowe zachowania kierujących jak i pieszych. W rozmowach z uczestnikami ruchu uświadamiają szczególnie kierowców aby zachowali ostrożność w pobliżu wszystkich placówek oświatowych. Natomiast pieszym przypominają o właściwym poruszaniu się po drodze, korzystaniu z przejść dla pieszych.

Tagi

Linki