Informacje

Obchody 226 rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 maja

Funkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji powiatu łódzkiego wschodniego, jak corocznie uczestniczyli w uroczystościach obchodzonych w rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 maja.

W tym roku przypada 226 rocznica uchwalenia Konstytucji 3 maja. To ważne dla Wszystkich Polaków święto, zostało ustanowione w 1919 roku oraz ponownie w 1990 roku w rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja Rzeczypospolitej Obojga Narodów.

Właśnie z tej okazji w Koluszkach - Stolicy Powiatu Łódzkiego Wschodniego od lat obchodzone są uroczystości związane z Narodowym Świętem. Również w dniu dzisiejszym tj. 3 maja 2017 roku w Kościele pw. Św. Katarzyny Aleksandryjskiej w Koluszkach odbyła się msza święta w intencji Ojczyzny i rodaków, w której prócz licznej grupy mieszkańców miasta i gminy Koluszki uczestniczyli przedstawiciele lokalnych władz, służb mundurowych, delegacje szkolne wśród których znajdowała się klasa o profilu policyjno-prawnym z ZSP nr 2 w Koluszkach wraz z prowadzącym, funkcjonariuszem naszej jednostki podkom. Marcinem Smarz, poczty sztandarowe na czele z pocztem policyjnym z KPP Łódź-Wschód oraz grupy rekonstrukcyjne.

W patriotycznych uroczystościach uczestniczył również I Zastępca Komendanta Powiatowego Policji powiatu łódzkiego wschodniego mł. insp. Marek Wojtczak wraz z delegacją, który po zakończeniu ceremonii kościelnej brał udział w przemarszu ulicami Koluszek w rejon Pomnika Orła Białego. W trakcie uroczystości pod pomnikiem Orkiestra Ochotniczej Straży Pożarnej w Koluszkach odegrała hymn państwowy - Mazurek Dąbrowskiego w trakcie którego na maszt została wciągnięta biało czerwona flaga państwowa. Następnie odczytany został apel pamięci po którym, żołnierze 25 Brygady Kawalerii Powietrznej z Tomaszowa Mazowieckiego oddali strzały w salwie honorowej. Uczestniczące w uroczystości delegacje złożyły pod pomnikiem, okolicznościowe wiązanki kwiatów. Również I Zastępca Komendanta Powiatowego Policji powiatu łódzkiego wschodniego mł. insp. Marek Wojtczak w asyście podległych funkcjonariuszy dokonał złożenia pod pomnikiem Orła Białego wiązanki kwiatów w narodowych barwach. 

Nad bezpieczeństwem wszystkich uczestników przemarszu jak również wymienionych uroczystości czuwali mundurowi z  Wydziału Ruchu Drogowego KPP Łódź-Wschód.

W dowód oddania Ojczyźnie z okazji Dnia Flagi Rzeczpospolitej Polskiej przypadającego na dzień 2 maja oraz w 226 Rocznicę Uchwalenia Konstytucji 3 maja, na masztach Komendy Powiatowej Policji powiatu łódzkiego wschodniego, zawisły biało czerwone flagi narodowe.

Powrót na górę strony