Informacje

Kolejne sukcesy drużyn BRD z koluszkowskiej ,,Jedynki”

Drużyny BRD Szkoły Podstawowej nr 1 i Gimnazjum nr1 w Koluszkach wyłonione w powiatowych eliminacjach przez komisję w skład, której wchodzili również policjanci Wydziału Ruchu Drogowego z KPP Łódź-Wschód, reprezentowały powiat łódzki wschodni w kolejnym etapie XL Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym, w którym zdobyły tytuł ,,Mistrza”.

Wskazane  drużyny podczas eliminacji powiatowych mogły liczyć na fachowe doradztwo ze strony policjantów koluszkowskiej drogówki, wśród których znajduje się jeden z najlepszych policjantów WRD w Polsce. Młodzież koluszkowskiej ,,Jedynki” postanowiła sobie za cel być najlepszą w Polsce drużyną BRD. W trakcie eliminacji wojewódzkich, które odbywały się 12 maja br. na obiekcie WORD w Piotrkowie Trybunalskim, o tytuł Mistrza Województwa Łódzkiego i prawo startu w Finale Centralnym 40 OTBRD walczyło 20 drużyn szkół podstawowych i 20 zespołów gimnazjalnych, w sumie 120 zawodniczek i zawodników.

Maraton turniejowy trwał 6 godzin. Rozpoczął się od konkurencji testów. Następnie każdy uczestnik turnieju musiał przejść przez stanowiska ratowników medycznych, którzy weryfikowali wiedzę i umiejętności z zakresu pierwszej pomocy. W kolejnym etapie na każdego zawodnika czekał instruktor jazdy WORD-u, by oceniać jazdę po miasteczku ruchu drogowego. Na zakończenie była jazda po torze przeszkód.

Podsumowanie i dekoracja najlepszych drużyn stanowiły ukoronowanie bardzo męczącego dnia. Tutaj w rolach głównych wystąpili uczniowie Zespołu Szkół nr 1 w Koluszkach.

Drużyna Szkoły Podstawowej nr 1 w Koluszkach w składzie: Natalia Jatczak, Wiktoria Garbarska i Damian Suligorski pod opieką Marka Kamińskiego wywalczyła tytuł Mistrza Województwa Łódzkiego. Indywidualnie uczniowie koluszkowskiej "Jedynki" zajęli 3 czołowe miejsca.

Drużyna Gimnazjum nr 1 w składzie: Dagmara Starosta i Jakub Długosz i Wiktor Stępniewski pod opieką p. Jerzego Pecyny również zajęła pierwsze miejsce. Indywidualnie dwa czołowe miejsca zajęli uczniowie koluszkowskiego gimnazjum

Zdobywając tytuły mistrzowskie obie szkoły uzyskały prawo startu w Finale Centralnym XL OTBRD, który odbędzie się w Nidzicy w dniach 12--14.06.2017.