Informacje

Najlepsi policjanci ruchu drogowego w woj. łódzkim. Wśród nich kolejny raz policjant z KPP Łódź-Wschód

24 maja 2017 roku odbyły się wojewódzkie eliminacje konkursu „Policjant Ruchu Drogowego”. Jak co roku rywalizowali funkcjonariusze z wydziałów ruchu drogowego komend miejskich i powiatowych województwa łódzkiego. Każdą jednostkę reprezentował policjant, za wyjątkiem KMP w Łodzi, którą reprezentowało dwóch funkcjonariuszy. Wśród najlepszych kolejny raz znalazł się mł.asp. Norbert Wójcik z koluszkowskiej komendy.

Do zawodów przystąpiło 24 policjantów ruchu drogowego. Uczestnicy eliminacji  najpierw zmierzyli się z teorią. W godzinach porannych w sali bloku szkoleniowego Oddziału Prewencji w Łodzi przy ul.Pienistej 71 rozwiązali testy ze znajomości przepisów ruchu drogowego, prawa o wykroczeniach, prawa karnego oraz przepisów służbowych.  Następnie uczestnicy pojechali do Konstantynowa Łódzkiego na skrzyżowanie ulic  Łaskiej i Łódzkiej. Tam około godziny 11-12.30 odbył się sprawdzian praktycznych umiejętności kierowania ruchem drogowym na skrzyżowaniu. Ta konkurencja została rozegrana na rzeczywistym, czynnym skrzyżowaniu i wymagała   odpowiedzialności oraz dużego skupienia.  Ostatni etap eliminacji odbył się od godziny 13.30 do 15.00  na terenie Oddziału Prewencji. Były to dwie konkurencje jazdy sprawnościowej: motocyklem oraz samochodem osobowym. Po zmaganiach  sędziowie podsumowali punkty i wyłonili finalistów.

W ubiegłym roku w finałowej trójce znaleźli się:

1. sierż.sztab. Piotr Koza     KPP Pabianice

2. mł.asp. Norbert Wójcik    KPP Łódź-Wschód

3. sierż.sztab. Marcin Kleczko   KMP Skierniewice

 

W eliminacjach wojewódzkich Policjant Ruchu Drogowego 2017  miejsca na podium zajęli:

1. Piotr Koza  KPP Pabianice

2.Norbert Wójcik  KPP Łódź-Wschód

3. asp.  Szymon Pytel WRD KWP w Łodzi

 

Na zakończenie eliminacji   nagrody dla zwycięzców wręczył w imieniu  Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Łodzi insp. Dariusza  Walichnowskiego Naczelnik WRD KWP w Łodzi mł. insp. Sławomir Suliński, . Dwóch najlepszych funkcjonariuszy będzie reprezentowało łódzki garnizon na ogólnokrajowym finale konkursu.

 

 

Film Wojewódzkie eliminacje na najlepszego Policjanta Ruchu Drogowego 2017

Pobierz plik Wojewódzkie eliminacje na najlepszego Policjanta Ruchu Drogowego 2017 (format mp4 - rozmiar 25.91 MB)

Powrót na górę strony