Informacje

Koluszkowscy policjanci na Dniach Otwartych Drzwi w ZSP nr 2

Dni otwarte szkoły, która w swoim programie nauczania posiada kierunek o profilu policyjno-prawnym przygotowującym do służby w policji, to doskonała okazja by promować ten szlachetny zawód. Dlatego nie mogło na nich zabraknąć przedstawicieli Komendy Powiatowej Policji powiatu łódzkiego wschodniego, którzy zachęcali młode osoby do służby właśnie w tej formacji.

  Dni Otwartych Drzwi w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Koluszkach jakie miały miejsce w tym roku dniach 25 – 27 maja 2017 r. miały na celu promocję szkoły i oferowanych przez nią kierunków kształcenia. Od kilku lat II Liceum Ogólnokształcące wchodzące w skład ZSP nr 2,  ma w swojej ofercie edukacyjnej również taką, której profil a mianowicie policyjno-prawny przygotowuje do służby w policyjnym mundurze.

  To było powodem dla którego w DOD uczestniczyli również policjanci z Komendy Powiatowej Policji powiatu łódzkiego wschodniego. Mundurowi przygotowali specjalne stoisko przy, którym istniała możliwość zapoznania się z policyjnym wyposażeniem służbowym w tym z różnego rodzaju bronią, używaną przez polską policję. Wszyscy odwiedzający mury szkoły mieli możliwość porozmawiania z policjantami i dowiedzenia się jak wygląda rekrutacja kandydatów do służby w policji. Doświadczenie zawodowe oraz merytoryczne przygotowanie policjantów, pozwoliło odpowiedzieć nawet na najtrudniejsze pytania, bowiem oprócz tych dotyczących policyjnej służby, zdarzały się również takie które dotyczyły najnowszych zmian w przepisach prawa.

Policjanci wręczali wszystkim zainteresowanym specjalnie przygotowane ulotki, zawierające podstawowe informacje związane z wymogami dla kandydatów do służby w policji oraz dane kontaktowe do Sekcja Doboru i Rezerwy Kadrowej Wydziału Kadr i Szkolenia Komendy Wojewódzkiej Policji w Łodzi.

    Dni otwarte w ZSP nr 2 pokazały, że wiele młodych osób myśli o związaniu swojej przyszłości właśnie z policyjnym mundurem.

 

UWAGA :

Wszystkie osoby zainteresowane wstąpieniem do służby w policji,  prosimy o kontakt :

 

Zespół Kadr i Szkolenia

Komendy Powiatowej Policji

powiatu łódzkiego wschodniego

95-040 Koluszki, ul. 11-go Listopada 62F

tel. (44) 719 62 15,  (44)  719 62 16 

lub 

Sekcja Doboru i Rezerwy Kadrowej
Wydziału Kadr i Szkolenia
Komendy Wojewódzkiej Policji w Łodzi

ul. Lutomierska 108/112
91-048 Łódź

tel.:  42 665-13-69,  42 665-13-65, 42 665-30-16

 

Więcej informacji pod n/w linkiem :

Wciśnij -  REKRUTACJA DO SŁUŻBY W POLICJI

 

Powrót na górę strony