Informacje

,,Kręci mnie bezpieczeństwo” czyli egzamin praktyczny na kartę rowerową

Mundurowi z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej powiatu łódzkiego wschodniego przeprowadzili egzamin praktyczny na kartę rowerową na terenie Szkoły Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Lipinach. Uczestnicy sprawdzianu z wiedzy i umiejętności zgodnie potwierdzają, że ,,Kręci ich bezpieczeństwo”.

W dniu 8 czerwca 2017 roku mundurowi spotkali się z uczniami V Szkoły Podstawowej i,. Marii Konopnickiej w Lipinach , by przeprowadzić egzamin na kartę rowerową. Do egzaminu przystąpiło dziewięcioro uczniów. Młodzi rowerzyści wcześniej musieli zdać egzamin teoretyczny wykazując się wiedzą z zakresu zasad ruchu drogowego. Egzamin praktyczny z techniki jazdy jednośladem polegał na prawidłowym pokonaniu specjalnie przygotowanego toru przeszkód symulującego jazdę w warunkach rzeczywistych. Jak się okazało, uczniowie poradzili sobie doskonale, co zaowocowało zdaniem egzaminu przez wszystkich uczestników. Mundurowi wszystkim uczestnikom złożyli serdeczne gratulacje.  

Po zakończonym egzaminie policjanci w ramach ogólnopolskiej akcji pn. "Kręci mnie bezpieczeństwo" rozmawiali z rowerzystami, uczulając ich nie tylko na przestrzeganie przepisów, ale też na prawidłowe wyposażenie rowerów i jazdę w kaskach ochronnych. Ponadto przeprowadzili również pogadankę na temat „Bezpiecznych Wakacji”. Omówili zasady bezpiecznego zachowania się nad wodą -,,Kręci mnie bezpieczeństwo, nad wodą”, w górach oraz podczas podróży. Dodatkowo policjanci przestrzegali najmłodszych przez zagrożeniami, jakie mogą napotkać w trakcie beztroskich wakacyjnych zabaw. Mamy nadzieję, że dzieciaki wykorzystają te cenne informacje w trakcie dwumiesięcznego odpoczynku od zajęć szkolnych.

Powrót na górę strony