Informacje

Turniej par patrolowych „Patrol Roku 2017” - policjanci z KPP Łódź-Wschód kolejny raz wśród najlepszych !!!

W dniach 28 – 30 czerwca 2017 roku odbyły się wojewódzkie eliminacje XXIV Edycji Ogólnopolskich Zawodów Policjantów Prewencji „Patrol Roku”. W zawodach wzięło udział 46 funkcjonariuszy reprezentujących wszystkie komendy miejskie i powiatowe policji województwa łódzkiego. W ścisłej czołówce, która będzie reprezentowała garnizon łódzki w zawodach ogólnopolskich kolejny raz znaleźli się policjanci z Komendy Powiatowej Policji powiatu Łódzkiego Wschodniego.

Konkurs jest formą doskonalenia zawodowego policjantów prewencji, czyli tych najczęściej spotykanych na ulicach polskich miejscowości. Funkcjonariusze tworzący dwuosobowe patrole musieli wykazać się ogromną wiedzą, sprawnością fizyczną oraz umiejętnościami praktycznymi. Rywalizowali ze sobą w pięciu konkurencjach, tj.:

- test wiedzy policyjnej,

- interwencje policyjne ,
- techniki obezwładniania osób,
- strzelanie sytuacyjne,
- bieg pościgowy.

Strzelanie sytuacyjne odbyło się na strzelnicy w Komendzie Powiatowej Policji w Zduńskiej Woli, natomiast pozostałe konkurencje rozegrano na terenie sieradzkiego Ośrodka Szkolenia Policji. Po podsumowaniu punktacji wyłoniono zwycięzców:

I miejsce    KMP w Skierniewicach: st. post. Michał Juraś, st. post. Konrad Miksa

II miejsce   KPP Łódź - Wschód:  sierż. Przemysław Strumian -  Komisariat Policji w Rzgowie,

                                                        sierż. Artur Niźnikowski - Posterunek Policji w Andrespolu

III miejsce KPP Łask:   sierż. Kamil Mocherek, sierż. Dawid Klocek

Laureaci eliminacji wojewódzkich odbiorą nagrody podczas uroczystości obchodów Święta Policji w Tomaszowie Mazowieckim. Dwie najwyżej sklasyfikowane pary patrolowe wezmą udział w ogólnopolskim finale zawodów, który odbędzie się w dniach 13 - 15 września 2017r. w Szkole Policji w Słupsku.

Serdecznie gratulujemy zwycięzcom, a reprezentantom województwa łódzkiego życzymy powodzenia w finale!

  • Gratulacje ze strony Zastępcy Komendanta Wojewódzkiego Policji w Łodzi ds. Prewencji insp.Dariusza Walichnowskiego dla sierż. Artur Niźnikowski - Posterunek Policji w Andrespolu ( od lewej) i sierż. Przemysław Strumian -  Komisariat Policji w Rzgowie