Informacje

Sprawcy licznych kradzieży w rękach policjantów

Na trop małżeństwa dokonującego seryjnych kradzieży na terenie województwa łódzkiego, wpadała dzielnicowa z Andrespola, która przekazując uzyskane informacje kryminalnym z KPP Łódź-Wschód przyczyniła się do zatrzymania 46-latka i jego o sześć lat młodszej żony. Oboje usłyszeli już zarzuty za które grozi im kara do 5 lat pozbawienia wolności. Sprawa jest rozwojowa i nie wykluczone, że w najbliższym czasie osoby te usłyszą kolejne zarzuty.

Dobry kontakt dzielnicowego ze społeczeństwem pozwala na wymianę informacji, które niejednokrotnie przyczyniają się do ujawnienia sprawców przestępstw i wykroczeń. Tak stało się też i w tym przypadku. Dzielnicowa z Posterunku Policji w Andrespolu podczas wykonywania swoich służbowych obowiązków uzyskała informacje o małżeństwie zamieszkującym na terenie Łodzi, które zdaniem osoby przekazującej informację, mogło być odpowiedzialne za kradzież jakiej dokonano w jednym z sklepów sieciowych w Andrespolu. Dzielnicowa przekazała zebrane w tej sprawie informacje kryminalnym, którzy uzupełnili je o swoje ustalenia. Ta współpraca pozwoliła uzyskać materiał dowodowy dający podstawy do zatrzymania wytypowanych osób. 11 lipca 2017 roku w godzinach porannych mundurowi zapukali do drzwi jednego z mieszkań na terenie łódzkiego Widzewa. Zaskoczona para tj. 46 – latek oraz jego 40 – letnia żona nie kryli swojego zdziwienia. Policjanci dokonali przeszukania zajmowanych przez małżonków pomieszczeń w trakcie, którego odzyskali ,,fanty” pochodzące z wielu kradzieży dokonywanych na terenie Łodzi oraz podłódzkich miejscowości. W zainteresowaniu przestępczego duetu były głównie markowe wyroby kosmetyczne, galanteryjne, odzieżowe i obuwnicze, lecz wśród skradzionych produktów znalazły się również wyroby spożywcze w tym karma dla zwierząt.

Oboje zatrzymanych usłyszało w dniu wczorajszym zarzuty kradzieży, do których się przyznali. Prowadzący postępowanie w tej sprawie policjanci Wydziału Dochodzeń zapowiadają jednak, że sprawa jest rozwojowa i gromadzone są kolejne materiały dowodowe, które pozwolą na przedstawienie amatorom cudzej własności, kolejnych zarzutów. O dalszym losie ,,duetu” zadecyduje sąd. Za kradzieże grozi im kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności.       

/Rzecznik Prasowy KPP Łódź-Wschód mł.asp. Grzegorz Stasiak tel. 603 096 014/

Powrót na górę strony