Informacje

Szkolna ,,wywiadówka" z udziałem policji

Dzielnicowi i policyjny profilaktyk uczestniczyli w zebraniu rodziców jakie miało miejsce na terenie Szkoły Podstawowej im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Gałkowie Dużym. Policjanci rozmawiali z rodzicami o ogólnopojętym bezpieczeństwie oraz odpowiedzialności rodzica i dziecka.

Do spotkania dzielnicowych z Komendy Powiatowej Policji powiatu łódzkiego wschodniego oraz profilaktyka z  Zespołu ds. Profilaktyki Społecznej, Nieletnich i Patologii KPP Łódź-Wschód z rodzicami uczniów uczęszczających do Szkoły Podstawowej im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Gałkowie Dużym doszło 5 października br. Mundurowi wykorzystali okazję zebrania lokalnej społeczności by w kilku słowach zasygnalizować i uczulić jakie zagrożenia czyhają na najmłodszych jak i ich opiekunów.

 Jednym z aspektów do których odnieśli się policjanci było bezpieczeństwo w ruchu drogowym. Często dorośli w pośpiechu łamią przepisy prawa chociażby przechodząc przez jezdnie w niedozwolonym miejscu. Bardzo często dzieje się tak podczas odprowadzania dziecka do szkoły. Wówczas nieletni stają się bezpośrednimi świadkami lub nawet uczestnikami wykroczenia a z czasem powielają zachowania dorosłych przejmując złe nawyki. Dlatego ważnym jest by rodzic odpowiedzialnie pełnił rolę wychowawczą i zdawał sobie sprawę z ewentualnych konsekwencji jakie mogą na nim ciążyć.

Po zakończeniu spotkania, obecni na miejscu dzielnicowi byli do dyspozycji zgromadzonych i służyli niezbędną radą i pomocą.

Powrót na górę strony