Informacje

Sprawcy włamania i paser usłyszeli kolejne zarzuty. Policjanci odzyskali skradziony łup.

Koluszkowscy kryminalni przedstawili kolejne zarzuty przestępczemu trio, tj. duetowi który dokonywał włamań na terenie gminy Nowosolna oraz paserowi, który handlował trefnym towarem. Prowadzone w sprawie ustalenia pozwoliły również odzyskać zrabowane mienie o wartości kilku tysięcy złotych.

27 października 2017 roku w komunikatach zamieszczonych na stronach internetowych KPP Łódź-Wschód i KWP w Łodzi (link do wiadomości poniżej) informowaliśmy Państwa o zatrzymaniu sprawców włamań, jakich dokonano na terenie gminy Nowosolna w październiku br. oraz pasera, który pomagał w zbyciu ,,trefnego towaru”. Prowadzone w sprawie ustalenia pozwoliły na przedstawienie przestępczemu duetowi kolejnych zarzutów za włamanie, jakiego dokonali w podobnym czasookresie na terenie innej posesji w tej samej gminie. Paser działający w recydywie również usłyszał kolejny zarzut, a mundurowi odzyskali skradziony łup o wartości kilku tysięcy złotych. Wśród odzyskanego mienia znalazł się markowy rower, telewizor, amplituner z wysokiej jakości głośnikami, markowy alkohol i konsola do gier. Jak zapowiadają prowadzący postępowanie f-sze Wydziału Kryminalnego w sprawie prowadzone są kolejne czynności procesowe i zbierany jest materiał dowowodowy co może doprowadzić do dalszych zatrzymań. Za kradzież z włamaniem grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności a za paserstwo w warunkach tzw. recydywy do 7,5 roku. O dalszym losie mężczyzn zadecyduje sąd.

Linki do informacji z dnia 27 października 2017 roku zamieszczonych na stronach interenetowych KPP Łódź-Wschód i KWP w Łodzi:

KPP Łódź-Wschód  -  http://lodz-wschod.policja.gov.pl/elw/informacje/19117,Amatorzy-cudzej-wlasnosci-i-paser-w-rekach-koluszkowskich-policjantow.html

KWP w Łodzi           -  http://lodzka.policja.gov.pl/ld/informacje/19120,Amatorzy-cudzej-wlasnosci-i-paser-w-rekach-koluszkowskich-policjantow.html

Powrót na górę strony