Informacje

Koluszki - śmiertelny wypadek w Żakowicach

Policjanci z komendy powiatowej w Koluszkach pod nadzorem prokuratury wyjaśniają okoliczności tragicznego wypadku, do którego doszło 5 grudnia 2017 roku o godzinie 6:30 na drodze wojewódzkiej W 716 w miejscowości Żakowice w gminie Koluszki. Rowerzystka biorąca udział w zdarzeniu poniosła śmierć na miejscu.

Ze wstępnych ustaleń wynika, iż kierujący samochodem volkswagen golf, 19-letni mieszkaniec gminy Koluszki jadąc w kierunku Brzezin potrącił jadącą rowerem prawą stroną drogi 76-letnią mieszkankę gminy Koluszki. Rower nie posiadał oświetlenia ani elementów odblaskowych. Na skutek odniesionych obrażeń rowerzystka zmarła pomimo akcji ratowniczej. Kierowca volkswagena w chwili zdarzenia był trzeźwy. Ciało kobiety zabezpieczono w prosektorium, zaś pojazd, którym poruszał się 19-latek zabezpieczono do dalszych badań z udziałem biegłych. Okoliczności zdarzenia pod nadzorem prokuratury wyjaśniają koluszkowscy policjanci. 

POLICJANCI APELUJĄ! 

Każdy pieszy i rowerzysta powinien pamiętać o swoim bezpieczeństwie i zadbać o to, aby być widocznym dla innych uczestników ruchu. Kamizelka odblaskowa, breloczek, opaska, czy nawet zwykła latarka sprawią, że poruszając się o zmierzchu lub o świcie albo przy słabo oświetlonej drodze będzie lepiej widoczny dla nadjeżdżającego kierowcy. Ponadto apelujemy do kierowców o rozwagę i ostrożną jazdę w pobliżu skrzyżowań i przejść dla pieszych. Kierowca ma obowiązek zachować w tych miejscach szczególną ostrożność. Powinien pamiętać o tym, że warunki na drodze wymagają dostosowania do nich odpowiedniej prędkości. Musi zdawać sobie również sprawę z tego, że samochód nie zatrzyma się w miejscu, a przy nadmiernej prędkości na reakcję w ostatnim momencie może być już za późno. 

Powrót na górę strony