Informacje

Bezpieczny weekend – Boże Narodzenie 2017

Przed nami kolejny długi weekend w tym roku – Boże Narodzenie. W trosce o bezpieczeństwo podróżnych policjanci od 22 do 26 grudnia 2017r, przeprowadzą ogólnopolskie działania „Bezpieczny weekend – Boże Narodzenie 2017”. W związku z przewidywanym wzmożonym ruchem na drogach, nad bezpieczeństwem wszystkich uczestników ruchu czuwać będzie większa niż zazwyczaj liczba policjantów ruchu drogowego.

Podczas kontroli funkcjonariusze będą zwracać szczególną uwagę na prędkość pojazdów, trzeźwość kierujących oraz bezpieczeństwo pasażerów, czyli korzystanie z pasów bezpieczeństwa i przewożenie dzieci w fotelikach. Policjanci będą również sprawdzać stan techniczny pojazdów. Bezpieczeństwo pieszych będzie traktowane priorytetowo. Funkcjonariusze będą obserwować zachowanie kierujących wobec niechronionych uczestników ruchu, ale także zachowanie pieszych, a w szczególności używanie przez nich elementów odblaskowych.

Policjanci przypominają o zakazie ruchu pojazdów o dopuszczalnej masie całkowitej powyżej 12 ton w dniach 24 grudnia 2017r  w godzinach 18-22 oraz 25 i 26 grudnia 2017r w godzinach 8-22.

Podczas poprzednich świąt, od 23 do 26 grudnia 2016r na terenie województwa łódzkiego doszło do 40 wypadków drogowych, w których 3 osoby zginęły, a 51 zostało rannych.

Pamiętajmy, że nawet najlepiej zorganizowane i przeprowadzone działania policji nie zagwarantują  każdemu bezpieczeństwa. Bezpieczeństwo w dużej mierze zależy od nas samych, od naszej kultury jazdy, stanu psychofizycznego kierowcy, prędkości, zachowania ostrożności oraz stosowania zasady ograniczonego zaufania na drodze. Przed wyjazdem sprawdźmy stan techniczny pojazdu i jego wyposażenie. Szyby należy odszronić, aby zapewnić sobie dobrą widoczność. Po opadach śniegu z dachu pojazdu usuwamy zalegający śnieg. Zaplanujmy trasę podróży uwzględniając warunki atmosferyczne. Zapewnijmy sobie dużo czasu na podróż, gdyż nigdy nie jesteśmy w stanie przewidzieć wszystkich zdarzeń na drodze. Po dwóch, trzech godzinach jazdy róbmy przerwy w bezpiecznym i wyznaczonym miejscu.

Szerokiej drogi!

Powrót na górę strony