Informacje

Podsumowanie weekendu na drogach

Policjanci podsumowali długi weekend 29 grudnia 2017 – 1 stycznia 2018. Podczas kontroli funkcjonariusze zwracali szczególną uwagę na prędkość pojazdów, trzeźwość kierujących oraz bezpieczeństwo pasażerów, czyli korzystanie z pasów bezpieczeństwa i przewożenie dzieci w fotelikach. Policjanci zwracali także uwagę na zachowanie pieszych, a w szczególności używanie przez nich elementów odblaskowych.

W ciągu czterech dni długiego weekendu, od 29 grudnia 2017r do 1 stycznia 2018r na drogach województwa łódzkiego doszło do 22 wypadków, w których zginęła 1 osoba, a 26 zostało rannych. Policjanci zatrzymali 51 nietrzeźwych kierujących.

Najpoważniejszy wypadek miał miejsce 31 grudnia 2017r o godz. 19.30 na drodze K-91 w miejscowości Aleksandria w powiecie zgierskim. Wstępnie ustalono, że 63-letni pieszy nieposiadający elementów odblaskowych wszedł na jezdnię w miejscu niedozwolonym i nieoświetlonym wprost pod nadjeżdżający samochód BMW kierowany przez 57-letniego mieszkańca powiatu zgierskiego. Na skutek potrącenia pieszy zmarł pomimo reanimacji. Kierujący był trzeźwy. Okoliczności tego wypadku pod nadzorem prokuratora wyjaśniają zgierscy policjanci.

Powrót na górę strony