Informacje

Zatrzymano mężczyznę podejrzanego o publiczne propagowanie faszyzmu i nawoływanie do nienawiści

Policjanci z KPP Łódź-Wschód zatrzymali 32-letniego mieszkańca Koluszek podejrzanego o publiczne propagowanie faszyzmu i nawoływanie do nienawiści na tle narodowościowym. Usłyszał już zarzuty a prokuratura zastosowała wobec niego policyjny dozór. Grozi mu kara do dwóch lat pozbawienia wolności. O jego losie zadecyduje sąd.

Policjanci z Ogniwa Patrolowo-Interwencyjnego komendy dla powiatu łodzkiego-wschodniego, na terenie jednego z koluszkowskich skrzyżowań ,zauważyli mężczyznę, który czynił gesty uznane powszechnie za symbol faszystowskiego powitania. Wykrzykiwał przy tym antysemickie hasła i słowa faszystowskiego pozdrowienia. W tym samym czasie w pobliżu poruszały się pojazdy i piesi. Policjanci natychmiast podjęli wobec mężczyzny interwencję. Ujawnili, iż na lewym rękawie kurtki umieszczoną ma opaskę z symbolem swastyki. Mężczyzna został zatrzymany i wylegitymowany. Okazało się że jest to 32-letni mieszkaniec Koluszek, który był nietrzeźwy. Badanie alkomatem wykazało ponad 2,5 promila alkoholu w organizmie. Policjanci przeprowadzili również przeszukanie w miejscu jego zamieszkania, gdzie zabezpieczyli kolejne przedmioty, na których naniesiony został symbol swastyki oraz nośnik danych, który zostanie poddany szczegółowym oględzinom i badaniom z udziałem biegłych. 32-latek mający już wielokrotny konflikt z prawem po wytrzeźwieniu usłyszał zarzut publicznego propagowania faszyzmu oraz nawoływania do nienawiści na tle narodowościowym. Przyznał się do zarzucanego czynu, za który grozi mu kara do dwóch lat pozbawienia wolności. Prokurator zastosował wobec 32-latka policyjny dozór.

Film Zatrzymano 32-latka podejrzanego o publiczne propagowanie faszyzmu i nawoływanie do nienawiści

Pobierz plik Zatrzymano 32-latka podejrzanego o publiczne propagowanie faszyzmu i nawoływanie do nienawiści (format mp4 - rozmiar 11.87 MB)

Powrót na górę strony