Informacje

GROŹNY WYPADEK NA DRODZE W 713. DROGA BYŁA CAŁKOWICIE ZABLOKOWANA

W dniu wczorajszym około 14:25 na drodze wojewódzkiej W-713 pomiędzy miejscowościami Kurowice i Karpin w gm. Brójce ( powiat łódzki wschodni ) doszło do groźnego wypadku w wyniku którego rannych zostało sześć osób. Policjanci apelują o zachowanie ostrożność podczas korzystania z dróg.

Ze wstępnych ustaleń wynika, iż kierowca osobowej Skody Fabia na łuku drogi zjechał na przeciwległy pas ruchu doprowadzając do czołowego zderzenia z prawidłowo jadącym pojazdem m-ki Honda Acord. W pojeździe Honda prócz kierowcy znajdowało się jeszcze czterech pasażerów. Dwoje z nich zostało zakleszczonych w pojeździe. By ich uwolnić strażacy zmuszeni byli użyć specjalistycznego sprzętu. Kierowcy obu pojazdów trafili do szpitala. Prócz nich do szpitala trafiło jeszcze czterech pasażerów Hondy. Jeden z pasażerów hondy z uwagi na odniesione w zdarzeniu obrażenia został przetransportowany do szpitala na pokładzie śmigłowca Lotniczego Pogotowia Ratunkowego.

Technik kryminalistyki z KPP Łódź-Wschód przeprowadził szczegółowe oględziny miejsca zdarzenia i zabezpieczył ślady, które pomogą w wyjaśnieniu okoliczności wypadku. Funkcjonariusze koluszkowskiej drogówki przeprowadzili również oględziny pojazdów biorących udział w zdarzeniu.

Ponadto na czas usuwania skutków zdarzenia drogowego policjanci Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji powiatu łódzkiego wschodniego zorganizowali objazdy. Niezakłócony ruch na drodze wojewódzkiej W 713 przywrócony został tuż po godzinie 17:00.  

Dokładne okoliczności i przyczyny zdarzenia wyjaśniają policjanci z Komisariatu Policji w Rzgowie pod nadzorem Prokuratury Rejonowej Łódź-Widzew.  

 

W trosce o bezpieczeństwo na drodze policjanci apelują:

Pamiętajmy o dostosowaniu prędkości do warunków panujących na drodze i zachowaniu bezpiecznej odległości od pojazdu poprzedzającego oraz udzielaniu pierwszeństwa przejazdu.

Pamiętajmy o bezpieczeństwie własnym i pasażerów, których przewozimy – korzystajmy z pasów bezpieczeństwa, fotelików i podkładek, które ratują życie.

Nie przeceniajmy własnych umiejętności podczas kierowania pojazdami i stosujmy zasadę ograniczonego zaufania wobec innych uczestników ruchu.

 

 (asp. Grzegorz Stasiak tel. 607 997 110)