Informacje

Był agresywny, niszczył, znieważał i naruszył nietykalność cielesną policjantów. Odpowie za to przed sądem.

Kryminalni z Komisariatu Policji w Tuszynie przedstawili szereg zarzutów 25-letniemu mężczyźnie, który podczas policyjnej interwencji uszkodził wyposażenie sklepu, zniszczył radiowóz, wielokrotnie znieważył i naruszył nietykalność cielesną funkcjonariuszy. Prowadzone postępowanie wykazało, że był on również sprawcą uszkodzenia stojaka reklamowego jakiego dopuścił się na początku stycznia br. Teraz za swoje zachowanie odpowie przed sądem. Grozi mu kara grzywny oraz do 5 lat pozbawienia wolności.

3 lutego 2018 roku mundurowi patrolujący tern Tuszyna zostali skierowani przez dyżurnego KPP Łódź-Wschód na interwencję na terenie miasta dotyczącą nieporozumienia pomiędzy dwoma mężczyznami do jakiego doszło w rejonie jednego ze sklepów wielobranżowych. Gdy mundurowi dotarli na miejsce interwencji zastali dwóch przepychających się mężczyzn oraz towarzyszącą im kobietę. Policjanci przywołali mężczyzn do zachowania zgodnego z prawem a w rozmowie z kobietą ustalili, iż pomiędzy jej 32-letnim bratem i 25-letnim chłopakiem doszło do nieporozumienia. W trakcie legitymowania 25-latek zaczął wyzywać interweniujących policjantów i powtórzył to wielokrotnie mimo pouczenia o konsekwencjach prawnych takiego zachowania. Agresja 25-latka narastała i w trakcie spisywania przez policjantów danych osobowych odepchnął swoją dziewczynę oraz stojącego obok niej policjanta usiłując uderzyć drugiego z nich, który skutecznie odparł atak zasłaniając się pałką służbową. Takie zachowanie mężczyzny dało policjantom podstawę do jego zatrzymania lecz ten widząc reakcję mundurowych  podbiegł do witryny sklepowej i uderzając gołą dłonią wybił w niej szybę a podczas obezwładniania przez policjantów zbił jeszcze szklaną ladę we wnętrzu sklepu. Interweniujący policjanci zmuszeni byli użyć wobec agresora chwytów obezwładniających oraz nałożyć na jego ręce kajdanki. Mimo to w momencie gdy umieszczony został w radiowozie zaczął kopać drzwi auta powodując ich odkształcenie oraz wybił w nich szybę. Z ust zatrzymanego mężczyzny oraz pozostałych uczestników interwencji wyczuwalna była silna woń alkoholu.  Dalsze ustalenia w sprawie zatrzymanego mężczyzny wykazały, iż na początku stycznia dokonał on zniszczenia stojaka reklamowego o wartości 600 zł należącego do sklepu, w którym dokonał zniszczeń podczas interwencji. W kolejnych dniach usłyszał on zarzuty uszkodzenia mienia oraz znieważenia i naruszenia nietykalności cielesnej interweniujących funkcjonariuszy. Za czyny których się dopuści grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności. O jego dalszym losie zadecyduje Sąd Rejonowy w Piotrkowie Trybunalskim.

Film Był agresywny, niszczył, znieważał i naruszył nietykalność cielesną policjantów. Odpowie za to przed sądem.

Pobierz plik Był agresywny, niszczył, znieważał i naruszył nietykalność cielesną policjantów. Odpowie za to przed sądem. (format mp4 - rozmiar 2.75 MB)

Powrót na górę strony