Informacje

Czujny kurier uratował pieniądze seniora

Prywatny przewoźnik realizujący zlecenie odkrył oszustwo metodą "na wnuczka" i powiadomił policję. Dzięki czujności kuriera 69-latek zachował oszczędności swojego życia.

Około południa 20 lutego 2018r. prywatny przewoźnik zajmujący się usługami transportowo-przewozowymi otrzymał telefoniczne zlecenie odbioru paczki. Z rożnych numerów telefonicznych czeskiego operatora dzwonił do niego zleceniodawca i wskazał adres w Rzgowie, skąd odebrać miał przesyłkę, a następnie telefonicznie otrzymać adres jej doręczenia. Kurier pojechał pod wskazany adres, gdzie starszy mężczyzna przekazał mu reklamówkę z pieniędzmi. Jak się później okazało, były to oszczędności jego życia. Oszustka podszyła się pod córkę 69-latka i telefonicznie poinformowała o problemach finansowych. Kobieta pilnie potrzebowała pieniędzy. Gdy przewoźnik zobaczył pieniądze, zorientował się, że 69-latek padł ofiarą oszustów i niezwłocznie powiadomił policję. Dzięki jego czujności starszy mężczyzna zachował swoje pieniądze. Funkcjonariusze szybko ustalili, że córka pokrzywdzonego nie ma problemów finansowych ani nie dzwoniła z prośbą o pieniądze. Niestety w tym samym czasie 69-latek zadzwonił do oszusta i poinformował, że kurier wezwał policję.

Policjanci przestrzegają osoby starsze i apelują o zachowanie ostrożności w kontaktach z obcymi osobami. Zbytnia ufność może doprowadzić do utraty mienia, a nawet zdrowia lub życia. Policjanci na bieżąco informują o różnych metodach oszustw. Sprawcy co chwilę zmieniają "legendę" aby wyłudzić pieniądze. Pamiętajmy, aby nie przekazywać żadnych pieniędzy nieznanym osobom. W przypadku jakichkolwiek wątpliwości należy powiadomić policję dzwoniąc na numery alarmowe 112 lub 997.  

Powrót na górę strony