Informacje

Usłyszał zarzut posiadania i udzielania środków odurzających

Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego KPP Łódź-Wschód 16 marca br.na terenie MOP w Guzewie zatrzymali mężczyznę, który posiadał przy sobie środki odurzające i udostępnił je swojemu koledze. Mężczyźni przed interwencją stróżów praw podróżowali drogą ekspresową S 8 i kontynuacja tej podróży pod wpływem środków odurzających mogła zakończyć się tragedią. Być może interwencja policjantów zapobiegła ludzkiemu nieszczęściu.

Tuż przed północą  16 marca 2018 roku mundurowi koluszkowskiej ,,drogówki” patrolowali rejon drogi ekspresowej S 8 w granicach powiatu łódzkiego wschodniego. W ramach wykonywanych obowiązków kontrolowali również stan bezpieczeństwa w Miejscach Obsługi Podróżnych. Gdy wjechali na teren MOP-u położonego w rejonie miejscowości Guzew, zauważyli dwóch mężczyzn stojących przy osobowej skodzie, którzy na widok radiowozu zaczęli się nerwowo zachowywać. Postanowili sprawdzić co jest powodem tego nietypowego zachowania. W trakcie rozmowy mundurowi wyczuli od mężczyzn charakterystyczną woń marihuany, a legitymując ich ustalili iż na tern MOP-u przyjechali skodą obok, której stali oraz że obaj są mieszkańcami  gminy Rzgów. Ustalili również, iż bezpośrednio przed interwencją wypalili wspólnie tzw. skręta. Na żądanie stróżów prawa do wydania przedmiotów, których posiadanie jest zabronione młodszy z mężczyzn tj. 21-latek dobrowolnie wydał policjantom dwie torebki foliowe z zapięciem strunowym tzw. dilerki we wnętrzu których znajdował się susz roślinny o woni konopi indyjskich. W trakcie kontroli osobistej 21-latka i jego o rok starszego kompana nie ujawniono innych zabronionych substancji lub przedmiotów, które mogły pochodzić z przestępstwa lub służyć do jego popełnienia. Mężczyznę, który posiadał środki odurzające zatrzymano i przewieziono do Komendy Powiatowej Policji powiatu łódzkiego wschodniego. Zabezpieczony susz roślinny poddano badaniu specjalistycznym narkotestem, który jednoznacznie wskazał, iż susz roślinny jest marihuaną. Zebrany w sprawie materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie 21-letniemu mężczyźnie zarzutów posiadania ponad 2 gramów marihuany i udzielania jej wbrew przepisom ustawy z dnia 29 lipca 2005 r. o przeciwdziałaniu narkomanii, za  które odpowie przed sądem. Za popełnienie w/w czynów grozi kara nawet do  3 lat pozbawienia wolności.   

Kontynuacja podróży przez kierującego znajdującego się pod wpływem środków odurzających mogła doprowadzić do tragedii, jednak czujność mundurowych zapobiegła takiej ewentualności.