Informacje

Policja wyjaśnia okoliczności wypadku, w którym dachowała osobowa honda

Policjanci pod nadzorem prokuratury wyjaśniają okoliczności wypadku, do którego doszło 21 marca br. na drodze krajowej DK 72 w Lipinach. W wyniku zderzenia dwóch pojazdów dachował osobowa honda. Kierowca i pasażerka hondy trafili do szpitala.

Policjanci z KPP Łódź-Wschód pod nadzorem prokuratury rejonowej wyjaśniają okoliczności wypadku, do którego doszło 21 marca 2018 roku około godziny 07:45 na drodze krajowej DK 72 w Lipinach. Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, iż 66-letni mieszkaniec Łodzi poruszający się toyotą yaris w kierunku brzezin z niewyjaśnionych dotąd przyczyn zjechał na przeciwległy pas ruchu uderzają w przód prawidłowo poruszającego się w kierunku Łodzi pojazdu m-ki honda jazz kierowanego przez 27-letniego mieszkańca powiatu brzezińskiego, podróżującego wraz z 26-letnią pasażerką. W wyniku zderzenia pojazdów osobowa honda uderzyła w przydrożne bariery energochłonne a następnie dachowała. Kierowca i pasażerka hondy z obrażeniami nie zagrażającymi ich życiu zostali przewiezieni do szpitala. Technik kryminalistyki pracujący na miejscu zdarzenia dokonał szczegółowych oględzin i zabezpieczył na potrzeby prowadzonego postępowania ślady mogące stanowić dowód w sprawie. Mundurowi z koluszkowskiej drogówki wykonali również oględziny pojazdów biorących udział w groźnie wyglądającym zdarzeniu. Kierowca toyoty nie odniósł żadnych obrażeń. Uczestnicy zdarzenia byli trzeźwi.

 

Policjanci apelują o rozwagę!

Apelujemy o ostrożność na drogach, które o tej porze roku nadal są śliskie a na niektórych odcinkach pokryte warstwą śniegu  lub lodu. Pamiętajmy, że prędkość prowadzonego przez nas pojazdu musi być dostosowana do panujących na drodze warunków. Nie trudno bowiem utracić przyczepność i doprowadzić do niebezpiecznej sytuacji.