Informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Pożegnaliśmy astronomiczną zimę, ale warunki drogowe nadal są trudne

Na drogach, pomimo kalendarzowej wiosny, nadal może być ślisko i niebezpiecznie. O wypadek w takich okolicznościach naprawdę nietrudno. Dlatego policjanci apelują o zachowanie szczególnej uwagi i zdjęcie nogi z gazu. Kierowcy muszą pamiętać, aby nie przeceniać swoich umiejętności i o zachowaniu zdrowego rozsądku. Jeździe kierowców w takich warunkach bacznie przyglądają się policjanci z koluszkowskiej drogówki.

Pomimo faktu, panowania od kilku dni astronomicznej wiosny, warunki drogowe nadal bardziej przypominają te zimowe. Opady śniegu i deszczu powodują, że na drodze może być ślisko i niebezpiecznie. Aby bezpiecznie podróżować w takich okolicznościach przyrody, kierowcy muszą wykazać się szczególnym rozsądkiem i uwagą.

Pamiętajmy o odpowiednim przygotowaniu samochodu przed jazdą. Sprawdzenie oświetlenia, czy odśnieżenie samochodu, to proste czynności, należy jednak pamiętać, że czyste szyby, przez które dobrze widać w połączeniu ze sprawnym oświetleniem mają niebagatelny wpływ na nasze bezpieczeństwo.

Zimowe warunki na drogach powodują, że policjanci mają pełne ręce roboty. Nie do wszystkich kierowców trafiają apele o rozsądek i przysłowiowe zdjęcie nogi z gazu. Mundurowi zwracają szczególną uwagę, na brawurowo jeżdżących kierowców, czyli tych którzy pomimo trudnych warunków na drodze nie stosują się do ograniczeń prędkości. A takie osoby, mimo wielu apeli wciąż się zdarzają. W zainteresowaniu policjantów jest również stan techniczny pojazdów poruszajacych się po drogach, trzeźwość ich kierowców, wymagane dokumenty oraz niezbędne wyposażenie.

Powrót na górę strony