Informacje

Dzielnicowy rozmawiał o bezpieczeństwie z mieszkańcami Justynowa

W dniu 10 kwietnia 2018 roku dzielnicowy z Posterunku Policji w Andrespolu asp. szt. Tomasz Bojanowski uczestniczył w spotkaniu z mieszkańcami Justynowa, które odbyło się w budynku Szkoły Podstawowej w Justynowie przy ulicy Łódzkiej 17. To doskonała okazja do rozmowy o bezpieczeństwie. Mundurowy przekazał również uczestnikom spotkania elementy odblaskowe wpływające na poprawę bezpieczeństwa pieszych użytkowników drogi.

pozwalają one zachować pełną anonimowość pozostawiając jednocześnie możliwości weryfikacji jego statusu.

 

Przekazał również informację, gdzie znaleźć link do przedmiotowej strony lub samą stronę, co można na niej zamieszczać (rodzaje wykroczeń i inne stwierdzone nieprawidłowości zgodnie z wykazem)  oraz w jaki sposób poruszać się po stronie i zakładkach. Poinformował również, że w razie braku dostępu do internetu stwierdzone nieprawidłowości można zgłaszać bezpośrednio do terenowego dzielnicowego.

 

 Pojawiły się również informacje o nowej koncepcji pełnienia służby przez dzielnicowych w ramach programu MSWiA pn.  ,,Dzielnicowy bliżej nas”  i zachęcenia do korzystania z aplikacji na urządzenia mobilne ,,Moja komenda” dzięki, której w łatwy i szybki sposób można ustalić, kto jest naszym dzielnicowym a nawet wykonać za jej pośrednictwem bezpośrednie połączenie telefoniczne z numerem służbowym telefonu, wybranego dzielnicowego.

( całkowicie bezpłatną aplikację, która działa również w trybie offline, można pobrać ze strony znajdującej się pod wskazanym linkiem ):

→  APLIKACJA MOJA KOMENDA ←

Rozdane zostały również ulotki propagujące wdrażane programy wraz z danymi kontaktowymi do dzielnicowego. Spotkanie w którym uczestniczył dzielnicowy było również doskonałą okazją do rozmów na temat bezpieczeństwa pieszych oraz zasad korzystania i poruszania się po drogach,  czy korzystaniu z elementów odblaskowych.

 

Na koniec spotkania asp. sztab. Tomasz Bojanowski odpowiadał na zadawane pytania oraz przyjmował do realizacji wnioski mieszkańców dotyczące oczekiwań związanych z poprawą bezpieczeństwa. Wręczył również uczestnikom spotkania odblaski oraz wizytówki z danymi kontaktowymi.