Informacje

Biegli po puchar komendanta KPP Łódź-Wschód. Wzorowo zadbali o bezpieczeństwo uczestników imprezy sportowej.

O bezpieczeństwo uczestników X jubileuszowej edycji biegu Dycha Justynów-Janówka, który z roku na rok przyciąga coraz więcej miłośników tego sportu zadbali policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego KPP Łódź-Wschód i Posterunku Policji w Andrespolu. Wśród kategorii biegowych znalazły się również, te w których mundurowi biegli o puchar Komendanta Powiatowego Policji powiatu łódzkiego wschodniego.

 

 Zgodnie z tradycją jako pierwsi pobiegli najmłodsi – przedszkolaki oraz dzieci z szkół podstawowych, które zawzięcie walczyły o najlepsze miejsca.

Największym zainteresowaniem cieszyły się jak co roku biegi przedszkolaków, które dostarczyły wiele pozytywnych emocji i dodały energii przed biegiem głównym.

Po zmaganiach najmłodszych na starcie stanęli biegacze ze szkół ponadgimnazjalnych. Dla najlepszych w kategorii kobiet i mężczyzn, czekały puchary Komendanta Powiatowego Policji powiatu łódzkiego wschodniego.

Kilka minut później rozpoczął się bieg główny na dystansie 10,4 km. wytyczony ulicami oraz leśnymi wzniesieniami wokół Justynowa.

O bezpieczeństwo biegnących ulicami Justynowa zadbali policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego KPP Łódź-Wschód wykorzystując do tego policyjne radiowozy i motocykle. Warto zaznaczyć, że dzięki ich profesjonalizmowi w trakcie biegu nie doszło do żadnego drogowego incydentu.  

W trakcie biegu którego dystans zmuszał do niecodziennego wysiłku, rodziny biegaczy miały sposobność skorzystania z wielu atrakcji przygotowanych przez organizatorów. Znalazł się tam również policyjny namiot, gdzie do dyspozycji mieszkańców gm. Andrespol byli dzielnicowi. Prezentowali oni ponadto policyjne rowery wyposażone w elektryczny napęd  - ( więcej ) , nowoczesnego fantoma do ćwiczeń I pomocy czy alkogogle. Dla najmłodszych przygotowano stoisko z malowankami.

Zmaganiom uczestników biegu przyglądał się sam Komendant Powiatowy Policji powiatu łódzkiego wschodniego insp. Krzysztof Dąbrowski. Nie zabrakło również przedstawicieli władz jak posła na sejm VIII kadencji Waldemara Budy czy Wójta Gminy Andrespol Dariusza Kubusa.

Bieg główny zakończył się przed upływem półtorej godziny a ukończyło go blisko 340 biegaczy. Wszyscy otrzymali pamiątkowe medale a po chwili regeneracji nastąpiło wręczenie najlepszym zawodnikom pucharów i dyplomów.

W kategorii Drużynowej Służb Mundurowych o Puchar Komendanta Powiatowego Policji powiatu łódzkiego wschodniego I miejsce zajęli policjanci z KPP Łódź-Wschód.

Na 2 i 3 miejscu podium w kategorii kobiet służb mundurowych stanęły odpowiednio sierż. szt. Marta Marczak z KPP Łódź-Wschód i sierż. szt. Magda Sochaczewska z KP Tuszyn. Pamiątkowe puchary dla wymienionych oraz pozostałych mundurowych, którzy stanęli na podium jak również uczniom szkół ponadgimnazjalnych wręczył osobiście Komendant Powiatowy Policji powiatu łódzkiego wschodniego insp. Krzysztof Dąbrowski.

Wszystkim uczestnikom a w szczególności policjantkom i policjantom z KPP Łódź-Wschód i KP Tuszyn serdecznie gratulujemy.

 

Powrót na górę strony